Portal V10  »  Aktualności  »  Kia oficjalnie rezygnuje z trzydrzwiowych karoserii
Kia

Kia oficjalnie rezygnuje z trzydrzwiowych karoserii

2018-10-06 - J. Kruczek     Tagi: Kia ProCeed, Kia Ceed, Kia
Kia jest kolejnym producentem, który ostatecznie porzuca trzydrzwiowe samochody. Mniej praktyczne hatchbacki nie cieszą się ostatnio popularnością i ich sprzedaż spada do ledwie tolerowanego minimum.

W efekcie coraz więcej producentów decyduje się na usunięcie takich modeli z oferty. Kia oficjalnie zapowiedziała odejście od trzydrzwiowych wersji swoich modeli. Taka decyzja jest podyktowana właśnie bardzo małym popytem.
KiaKia
Kia nie jest pierwszą marką wykonującą taki krok. Niedawno Seat zrezygnował z modeli Mii i Leon z trzydrzwiowymi nadwoziami. Podobne kroki poczynił Volkswagen z modelem Polo. Także francuskie marki ostatnio zrezygnowały z takich maszyn. Kolejna generacja Peugeota 208 ma być dostępna tylko w wersji pięciodrzwiowej.
KiaKia
Koreański producent poinformował o swoim planie przy okazji paryskiego debiutu modelu ProCeed. Ten jest stylowym kombi podczas, gdy poprzednik był trzydrzwiowym hatchbackiem. Producent przyznał, że początkowo rozważano budowę mniej praktycznego nadwozia, ale po analizie rynku zrezygnowano.
KiaKiaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kia oficjalnie rezygnuje z trzydrzwiowych karoserii