Portal V10  »  Aktualności  »  Kia Picanto doczeka się wersji elektrycznej
Kia Picanto

Kia Picanto doczeka się wersji elektrycznej

2019-09-23 - J. Kruczek     Tagi: Kia, Kia Picanto, Eko
Kia Picanto jest atrakcyjnym autem miejskim, ale w ofercie brakuje jednej ważnej wersji. Rynek się zmienia, a takie auto miejskie może nie przetrwać bez napędu elektrycznego. To się ma niedługo zmienić.

Dyrektor operacyjny Kia Motor Europe, Emilio Herrera zdradził w jednym z wywiadów, że firma pracuje już nad elektrycznym Picanto. Przed inżynierami firmy stoi bardzo trudne zadanie. Kia musi przygotować elektryczne Picanto oferujące zadowalające osiągi, zasięg oraz atrakcyjną cenę.
Kia PicantoKia Picanto
Ten ostatni element przysparza największych problemów. Implementacja napędu elektrycznego podnosi cenę przez koszta zakupu baterii. Elektryczna Kia Picanto nie może być droga. Obecnie ceny auta w Europie wahają się między 10 000 i 17 000 euro w zależności od wersji. Wariant EV zdaniem producenta nie może przekroczyć ceny topowej benzynowej odmiany. Obecnie firma rozważa kilka opcji napędu.
Kia PicantoKia Picanto
Herrera zdradził, że Kia liczy na wzrost popularności aut elektrycznych i co za tym idzie spadek cen baterii. W ten sposób uda się stworzyć małe miejskie auto kosztujące mniej niż 20 000 euro.
Kia PicantoKia PicantoDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Kia Picanto doczeka się wersji elektrycznej

Kia Picanto doczeka się wersji elektrycznej
vavik 2019-09-24 23:16
Niby fajnie, ale to teraz tylko zabawka do miasta. Wolę mojego tivoli z lpg ;-) Nie dość, że kosztuje o wiele taniej to jeszzce nie muszę ładować kilka godzin. Nadaję się zarówno do miasta jak i na trasy. A elektryk ma dużo ograniczeń