Portal V10  »  Aktualności  »  Jak najlepiej ubezpieczyć auto? Podpowiadamy!

Jak najlepiej ubezpieczyć auto? Podpowiadamy!

2023-04-28 - V10.pl     Tagi:
Każdy właściciel samochodu zobligowany jest do wykupienia ubezpieczenia OC, którego zakres jest regulowany prawnie, dlatego nie różni się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Cena takiej polisy nie jest jednak ustalana odgórnie, dlatego każda firma może przyjąć ją na innym poziomie. Poza standardową polisą OC, właściciel samochodu może skorzystać z rozszerzonej ochrony, takiej jak Autocasco czy ochrona mienia. Są to jednak usługi dodatkowo płatne. Jak więc najlepiej ubezpieczyć auto? Podpowiadamy.

Czy kupując OC, warto kierować się wyłącznie ceną?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wyłącznie zakupem podstawowej ochrony, czyli OC, wówczas możemy kierować się tylko ceną, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe zobligowane jest prawnie do zagwarantowania nam identycznej ochrony.

Ceny polisy OC w poszczególnych firmach mocno się jednak między sobą różnią. Dlatego kupując takie ubezpieczenie, warto wcześniej skorzystać z kalkulatora, takiego jak na przykład ten dostępny na stronie: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/. Wpisując podstawowe dane takie jak numer rejestracyjny pojazdu, jego marka, rok produkcji czy długość posiadania prawa jazdy, już po kilku chwilach możemy otrzymać pełne zestawienie aktualnie dostępnych na rynku ofert od wielu ubezpieczycieli. Dzięki niemu będziemy mogli wybrać najtańszą polisę.
Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC?
OC to ubezpieczenie, które musi wykupić każdy kierowca. Coraz więcej osób jednak decyduje się na to, by rozszerzyć ochronę o polisę AC. Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Dodatkowo w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym możemy liczyć na inny zakres ochrony i warunki umowy.

Tego typu produkty dostępne są w okrojonej wersji tak zwanej Mini Autocasco czy Smart Casco. W takim przypadku właściciel auta może liczyć na pomoc tylko ściśle określonych przypadkach, na przykład, gdy samochód zostanie skradziony czy wybuchnie w nim pożar. W przypadku pełnego Autocasco ubezpieczyciel pokrywa naprawę samochodu w razie, gdy to właściciel z własnej winy uszkodzi pojazd, a także w wielu innych sytuacjach.

Czy warto wykupić ubezpieczenie NNW?
Kierowcy coraz częściej decydują się na to, by poza zakupem standardowego OC, a także dodatkowego AC dokupić ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak sama nazwa wskazuje, stawiając na taki produkt, w razie gdy wskutek wypadku kierowca lub jego pasażerowie doznają uszczerbku na zdrowiu, wówczas ubezpieczyciel wypłaca pewien procent od sumy ubezpieczenia.

Obecnie kierowcy mogą skorzystać z wielu różnych polis i dzięki nim zabezpieczyć praktycznie każde możliwe zdarzenie na drodze. Wśród popularnych produktów można wymienić na przykład ochronę szyb, holowanie samochodu w razie jego awarii, ubezpieczenie opon czy zieloną kartę.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jak najlepiej ubezpieczyć auto? Podpowiadamy!