Portal V10  »  Aktualności  »  Jaguar pracuje nad nowymi elektrycznymi modelami
Jaguar

Jaguar pracuje nad nowymi elektrycznymi modelami

2019-04-23 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar, Jaguar I-Pace, Eko
Jaguar pracuje nad kilkoma nowymi modelami EV. Szef designu marki, Ian Callum w wywiadzie dla magazynu Autoblog potwierdził, że trwają prace nad kolejnymi modelami elektrycznymi, które będą dostępne równolegle z I-Pace.

Tym samym potwierdził on, że producent rozpoczął swoistą przesiadkę na nowy napęd. Jak też stwierdził nowe modele elektryczne nie będą istniejącymi już samochodami z dodanymi bateriami. Projektanci tworzą kolejne maszyny w całości od zera jako pojazdy EV.
JaguarJaguar
Nie zdradził on jaką formę przyjmą kolejne elektryczne Jaguary. Nieoficjalnie mówi się jednak, że jednym z nich może być nowa generacja XJ. Do mediów przeciekły informacje, że limuzyna będzie dostępna wyłącznie z napędem elektrycznym. Nieoficjalnie elektryczny XJ miałby korzystać z zestawu baterii o pojemności 100 kWh oraz z czterech silników elektrycznych. Każdy z nich miałby oferować moc przeszło 200 KM.
JaguarJaguar
Równocześnie Callum potwierdził, że Jaguar nie jest zainteresowany w tworzeniu elektrycznych wersji obecnych modeli. Zamiast tego firma woli skupić się na przyszłych maszynach.
JaguarJaguarDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar pracuje nad nowymi elektrycznymi modelami