Portal V10  »  Aktualności  »  Jaguar potwierdza plan budowy modelu I-Pace SVR
Jaguar I-Pace SVR

Jaguar potwierdza plan budowy modelu I-Pace SVR

2019-09-29 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar I-Pace SVR, Jaguar, Jaguar I-Pace, Eko
Jaguar I-Pace SVR powstanie. Plotki o agresywnej wersji elektrycznego SUVa krążyły od debiutu auta. Teraz szef działo SVO, Michael van der Sande potwierdził, że auto jest w planach, a jedynie nie wiadomo kiedy dokładnie zadebiutuje.

W wywiadzie dla magazynu Autocar przedstawiciel marki potwierdził, że samochód ma zielone światło, ale nie zdecydowano jeszcze o dacie debiutu. Oddział SVO nauczył się wiele z serii I-Pace eTrophy i ma zamiar przenieść sporo wyścigowych rozwiązań do ostrej wersji SUVa.
Jaguar I-Pace SVRJaguar I-Pace SVR
Obecnie głównym problemem są baterie. Producent musi poczekać na pojawienie się wydajniejszych układów. W warunkach wyścigowych na krótkie dystanse można było sobie pozwolić na szalone osiągi. W użytku drogowym auto nie może oferować skromnego zasięgu. Jak tylko SVO otrzyma odpowiednie baterie to zbuduje Jaguara I-Pace SVR.
Jaguar I-Pace SVRJaguar I-Pace SVR
Jaguar I-Pace SVR powinien posiadać przeszło 400 KM i przyspieszać do setki szybciej niż standardowe 4,8 s. Prędkość maksymalna powinna wynieść minimum 200 km/h. Standardowy SUV ma zasięg około 480 km i sportowa wersja nie powinna być dużo słabsza pod tym względem jeżeli ma być atrakcyjnym autem drogowym.
Jaguar I-Pace SVRJaguar I-Pace SVRDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar potwierdza plan budowy modelu I-Pace SVR