Portal V10  »  Aktualności  »  Jaguar i Land Rover skorzystają z silników spalinowych BMW
Jaguar i Land Rover

Jaguar i Land Rover skorzystają z silników spalinowych BMW

2019-07-22 - J. Kruczek     Tagi: BMW, Jaguar, Land Rover
Koncern Jaguar i Land Rover nawiązał współpracę z BMW. Kilka tygodni temu firmy poinformowały o wspólnych pracach nad napędami elektrycznymi. Teraz okazuje się, że kooperację rozszerzono o jednostki konwencjonalne.

BMW posiada naprawdę bogatą ofertę silników benzynowych oraz diesla. Bawarska marka ma wielkie doświadczenie w budowie cenionych jednostek. Z drugiej strony Jaguar nie ma najlepszej passy w kwestii silników. Marka tworzy motory dość nierówno. Często brytyjskie silniki szokują paliwożernością oraz niezbyt imponującymi osiągami.
Jaguar i Land RoverJaguar i Land Rover
Wykorzystanie silników BMW pozwoli brytyjskiemu koncernowi na zaoszczędzenie środków finansowych, które posłużą do rozwoju napędów ekologicznych. Oficjalnie nie podano powodów rozszerzenia współpracy, ale nieoficjalnie mówi się o słabych wynikach finansowych brytyjskiego koncernu. Jaguar w ostatnich 12 miesiącach stracił 3,4 mln funtów. Mimo to producent patrzy optymistycznie w przyszłość dzięki między innymi modelowi I-Pace. Póki co nie zdradzono kiedy silniki BMW trafią pod maski brytyjskich modeli.
Jaguar i Land RoverJaguar i Land Rover
Jaguar i Land RoverJaguar i Land RoverDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar i Land Rover skorzystają z silników spalinowych BMW