Portal V10  »  Aktualności  »  Jaguar XJ75 Platinum Concept - sportowa limuzyna na 75-lecie marki
Jaguar XJ75 Platinum Concept

Jaguar XJ75 Platinum Concept - sportowa limuzyna na 75-lecie marki

2010-08-14 - K. Spychalski     Tagi: Jaguar, Concept car, Edycje specjalne, Jaguar XJ, Sedan
Jaguar postanowił po raz kolejny oznajmić światu, że świętuje w tym roku swoje 75. urodziny. Po odsłonięciu modelu XKR 75 podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, przyszedł czas na prezentację luksusowego XJ75 Platinum Concept.
Auto pokazywane jest szerokiej publiczności podczas trwającej właśnie wystawy Pebble Beach Concours D’Elegance. Studyjny model bazuje na przedłużonym Jaguarze XJ, więc pod jego maską pracuje 5-litrowe V8 o mocy 470 KM i momencie 575 Nm. Choć konstruktorzy Platinuma nie zdecydowali się na jakiekolwiek modyfikacje mechaniczne, przygotowali cały zestaw zmian wizualnych. Znajdziemy je zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz auta.

Spoglądając na nadwozie w oczy rzuca się przede wszystkim agresywny body-kit oraz charakterystyczna kolorystyka łącząca elementy białe z czarnymi. Nie sposób nie zwrócić uwagi na ogromne, bo 22-calowe felgi.

Zobacz także: Jaguar XJ - galeria »
W luksusowej kabinie pasażerskiej znajdziemy białe otwory wentylacyjne o perłowej barwie, „diamentowe” wykończenia siedzeń i zagłówków, a także dodatkowe, ozdobne elementy wykończone zamszem lub skórą. Przy projektowaniu zmian wewnętrznych Jaguarowi pomagała firma Bremont Watch Company.„Nowy Jaguar XJ Platinum Concept obchodzi 75. rocznicę Jaguara i podkreśla wyjątkowość modelu XJ, a dokładnie coraz większe możliwości personalizacji dzisiejszych aut luksusowych.” - powiedział Mike O’Driscoll, dyrektor zarządzający Jaguara.źródło: Carscoop; video: MotoTUBE

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar XJ75 Platinum Concept - sportowa limuzyna na 75-lecie marki