Portal V10  »  Aktualności  »  Jaguar XJ, XFR, XK i XKR zaprezentowane na Hunagaroringu
Jaguar XJ na Hunagaroringu

Jaguar XJ, XFR, XK i XKR zaprezentowane na Hunagaroringu

2010-06-12 - K. Spychalski     Tagi: Jaguar, Jaguar XF-R, Jaguar XJ, Jaguar XK, Coupe, Sedan, Jaguar XK-R
Hunagaroring okazał się doskonałym miejscem do prezentacji wszystkich możliwości najnowszych samochodów Jaguara. W dniu 31 maja wielbiciele marki testowali najmocniejsze modele ze stajni Jaguara na węgierskim torze Formuły 1.


Jaguar XJ - test

Testy samochodów rozpoczęły się w poniedziałek rano. Zaproszeni goście wzięli udział w czterech różnych programach. Jednym z nich były jazdy testowe najnowszym Jaguarem XJ. Każdy z uczestników mógł przekonać się o precyzji prowadzenia i fenomenalnych właściwościach jezdnych flagowego modelu Jaguara. Próby prowadzono na suchym oraz bardzo mokrym torze z włączonymi i wyłączonymi systemami wspomagania i kontroli trakcji. Drugim programem była jazda XFR-em. Profesjonalny pilot dokładnie instruował, jak należy zachować bezpieczeństwo jeżdżąc najmocniejszą wersją modelu XF w trudnych warunkach przy wyłączonych systemach elektronicznego wsparcia kierowcy.

Zobacz także: Jaguar XF-R 2010 - galeria »
Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników był wyścig 12 samochodów. Do ich wyłącznej dyspozycji podstawiono 12 samochodów modelu XK w obu wersjach nadwozia: coupe i cabrio. Kierowcy mogli sprawdzić możliwości tych piekielnie szybkich maszyn.
XKR-y udowodniły, że są sportowymi samochodami oferującymi ogromną moc, natychmiastową reakcję na wciśnięcie pedału gazu i nadzwyczajną lekkość i łatwość w prowadzeniu. Podczas jazdy z maksymalną prędkością nadal prowadziły się bardzo pewnie i precyzyjnie.

Zobacz także: Jaguar XK-R 2010 - galeria »
Ostatni z programów dotyczył bezpieczeństwa. Kierowcy mieli za zadanie dla odmiany jechać po suchym torze jak najwolniej. W najmniej oczekiwanym momencie na tylne koło samochodu puszczany był bardzo silny strumień wody. Próba mająca na celu demonstrację stabilności i pewności prowadzenia Jaguarów odniosła zamierzony efekt - wszyscy kierowcy docenili doskonałe właściwości jezdne samochodów.„Spotkanie na Hungaroringu dowiodło, że Jaguary nie tylko świetnie wyglądają ale przede wszystkim mają sportową duszę. Bardzo się cieszę, że samochody wywarły na wszystkich ogromne wrażenie, szczególnie doceniono ich właściwości jezdne w ekstremalnych warunkach. Mam nadzieję, że dzień ten będzie mile wspominany przez naszych gości” - powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.W spotkaniu uczestniczyli pasjonaci marki Jaguar z całej Europy, a z Polski przyjechało 31 osób.źródło: Jaguar; video: MotoTUBE

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar XJ, XFR, XK i XKR zaprezentowane na Hunagaroringu