Portal V10  »  Finanse  »  Ile wynosi rata za nowy samochód w leasingu?

Ile wynosi rata za nowy samochód w leasingu?

2023-02-23 - V10.pl     Tagi:

Wielu przedsiębiorców stojących przed wyborem auta firmowego zastanawia się, ile może wynosić rata za nowy samochód w leasingu? Czy są to koszty, które będą miały istotny wpływ na płynność finansową przedsiębiorstwa? Czy nowe auto jest właściwym wyborem? Jak się okazuje, leasing samochodu to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdej firmie. Wszystko pod warunkiem korzystania z atrakcyjnego finansowania - np. od Volkswagen Financial Services.

Wśród wielu osób wciąż pokutuje mit, że jazda nowym samochodem wiąże się z ogromnymi wydatkami. Współcześnie jednak często jest to rozwiązanie tańsze niż korzystanie nawet z auta używanego. Wszystko zależy oczywiście od wybranego modelu, a przede wszystkim sposobu finansowania samochodu firmowego. Współcześnie leasing samochodu stwarza możliwości, by istotnie ograniczyć koszty poruszania się nowym samochodem w firmie. Co więcej, nowoczesne produkty finansowe pozwalają tak sparametryzować ofertę leasingu, że miesięczne raty są na naprawdę atrakcyjnym poziomie. Jak to wygląda w praktyce?

Aby przekonać się, z jakimi opłatami miesięcznymi może wiązać się nowy samochód w leasingu, weźmiemy jako przykład auto z nieoczywistego segmentu Premium - Audi A7. To pojazd o luksusowym charakterze, wielu nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, który zachwyca elegancją i jakością wykonania. Cechuje się ponadto wyjątkowym komfortem podróżowania, przestronnością i doskonałymi warunkami jezdnymi. Z pozoru wydawałoby się, że jest to samochód bardzo drogi i poza zasięgiem możliwości finansowych wielu firm. Ile zatem kosztuje leasing Audi A7?

Najlepszym narzędziem, które pomaga przekonać się o tym, jaką możemy płacić ratę, decydując się na leasing Audi A7 jest kalkulator leasingu samochodowego od VW FS. To narzędzie, w którym przy pomocy poszczególnych parametrów możemy obliczyć wysokość miesięcznej raty leasingowej na dowolne auto z oferty VW FS. Jeżeli zdecydujemy się na KLASYCZNY leasing, to przy założeniu opłaty wstępnej w wysokości 30% wartości pojazdu, nasza miesięczna rata w przypadku umowy na 36 miesięcy wyniesie 4798 zł netto. Jednak to wcale nie oznacza, że musimy przeznaczać miesięcznie takie środki, by móc jeździć Audi A7 jako autem firmowym

Alternatywą dla oferty Audi Classic Leasing jest bowiem Audi Perfect Lease, czyli oferta JAK ABONAMENT. W tym przypadku, jeśli również zdecydujemy się na umowę trwającą 36 miesięcy i wniesiemy opłatę wstępną w wysokości 10% zapłacimy miesięczną ratę w wysokości jedynie 2717 zł netto przy rocznym limicie kilometrów 20 tys.

Jak to możliwe, że przy mniejszej opłacie wstępnej płacimy znacznie niższą ratę przy umowie zawartej na taki sam okres czasu? Wszystko wynika z konstrukcji produktu finansowego, jakim jest Leasing JAK ABONAMENT, w którym spłacamy jedynie część wartości pojazdu przez czas trwania umowy, a nie jego całkowitą wartość, jak w KLASYCZNYM leasingu. Dzięki temu miesięczna rata może być na znacznie niższym poziomie. Jak widać, nawet w przypadku tak prestiżowego auta, jak Audi A7 rata leasingu nie musi stanowić istotnego obciążenia firmowego budżetu. A przecież w ofercie VW FS znajdziemy również dziesiątki innych modeli dostępnych w atrakcyjnym finansowaniu.

Dane i wyliczenia aktualne na dzień 18.02.2022 r.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ile wynosi rata za nowy samochód w leasingu?