Portal V10  »  Aktualności  »  Hyundai pracuje nad elektrycznym SUVem?
Hyundai Kona Electric

Hyundai pracuje nad elektrycznym SUVem?

2019-06-27 - J. Kruczek     Tagi: Hyundai, Hyundai Kona, Eko
Hyundai pracuje nad poszerzeniem swojej oferty aut elektrycznych. Magazyn BusinessKorea donosi, że marka rozwija projekt elektrycznego SUVa pozycjonowanego powyżej modelu Kona Electric.

W przeciwieństwie do wspomnianej Kony, nowy model nie będzie bazował na modelu z konwencjonalnym napędem. Elektryczny SUV wykorzysta najnowszą platformę E-GMP opracowaną specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Obecnie pojazd funkcjonuje pod roboczą nazwą NE. Premiera ma mieć miejsce w 2021 roku, więc nie będziemy czekać długo na nowego elektryka.
Hyundai Kona ElectricHyundai Kona Electric
Projektanci celują podobno w zasięg około 450 km. Hyundai jeszcze nie wybrał dostawcy baterii do nowego modelu. Koncern nie potwierdził też oficjalnie doniesień o pracach nad SUVem. Należy je traktować w kategorii plotek, ale pokrywają się one z planami producenta odnośnie elektryfikacji. Warto też wspomnieć, że niedawno Hyundai zawiązał współpracę z firmą Rimac Automobili w celu budowy sportowego auta z napędem EV. W najbliższym czasie powinny nas czekać ciekawe nowości ze strony Hyundaia.
Hyundai Kona ElectricHyundai Kona ElectricDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai pracuje nad elektrycznym SUVem?