Portal V10  »  Aktualności  »  Hyundai Kona Electric zasila szeregi szwajcarskiej policji
Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric zasila szeregi szwajcarskiej policji

2019-06-03 - J. Kruczek     Tagi: Hyundai Kona Electric, Hyundai Kona, Hyundai, Eko, Policja, Radiowozy
Elektryfikacja na rynku motoryzacyjnym nie uchodzi uwadze służb mundurowych i "elektryki" coraz częściej wchodzą w skład flot policyjnych. Hyundai pochwalił się właśnie dostarczeniem 13 egzemplarzy modelu Kona Electric dla szwajcarskiej policji.

Producent przygotował elektryczne radiowozy, które mają służyć w kantonie Sankt Gallen. Pięć z samochodów będzie pełnić rolę pojazdów patrolowych, dlatego zostały ubrane w policyjne barwy oraz kompletne oświetlenie ostrzegawcze. Pozostałe osiem samochodów ma pełnić rolę nieoznakowanych radiowozów.
Hyundai Kona ElectricHyundai Kona Electric
Hyundai chwali się, że Kona Electric została wybrana po długich testach różnych modeli przez wydział policji kantonu Sankt Gallen. Głównymi atutami przemawiającymi na korzyść koreańskiego crossovera był silnik o mocy 201 KM oraz zasięg 449 km. Nie bez znaczenia było także praktyczne wnętrze.
Hyundai Kona ElectricHyundai Kona Electric
Wydziały policji na całym świecie coraz baczniej przyglądają się autom elektrycznym. Te pojazdy w końcu oferują przyzwoity zasięg, a ich osiągi często zostawiają w tyle konwencjonalne odpowiedniki. To tylko kwestia czasu nim większość radiowozów stanie się ekologiczna.
Hyundai Kona ElectricHyundai Kona ElectricHyundai Kona ElectricDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai Kona Electric zasila szeregi szwajcarskiej policji