Portal V10  »  Aktualności  »  Hyundai Grand i10 Nios - model na rynek indyjski może zdradzać wygląd nowego i10
Hyundai Grand i10 Nios

Hyundai Grand i10 Nios - model na rynek indyjski może zdradzać wygląd nowego i10

2019-08-09 - J. Kruczek     Tagi: Hyundai, Hyundai i10, Hyundai Grand i10 Nios
Hyundai zaprezentował wczoraj grafikę koncepcyjną nowego i10 zmierzającego na rynek europejski. Tymczasem w Indiach zadebiutował model Grand i10 Nios mający wiele wspólnego z europejskim mieszczuchem.

Przede wszystkim widać wiele podobieństw stylistycznych do zaprezentowanego konceptu. Hyundai Grand i10 Nios jest nieco większą wersją europejskiego i10. Samochód na rynek indyjski jest kierowany do mniej zamożnych rodzin, więc posiada większy rozstaw osi, co owocuje większa przestrzenią we wnętrzu. Wygląda na to, że mający zadebiutować we Frankfurcie i10 będzie też nieco bardziej sportowy w wyglądzie.
Hyundai Grand i10 NiosHyundai Grand i10 Nios
Oczywiście wiele zależy od tego ile sportowego charakteru zostanie ujętego podczas przekuwania szkiców koncepcyjnych na produkcyjną wersję. Mamy jednak nadzieję, że projektanci zdecydują się pozostać przy odważnych detalach. Hyundai Grand i10 Nios będzie oferowany w Indiach równocześnie z poprzednim Grand i10. Dopisek Nios ma oznaczać "więcej". Nowe auto ma bowiem oferować lepsze wyposażenie, co się przełoży na wyższy komfort.
Hyundai Grand i10 NiosHyundai Grand i10 Nios
Indyjski model będzie oferowany z silnikiem benzynowym oraz diesla. W obu wypadkach pojemność wyniesie 1,2 l. Nie zdradzono jaką mocą będą dysponować jednostki, ale raczej nie ma mowy o żwawych napędach. Silniki będą parowane z przekładniami manualnymi oraz automatycznymi. Wnętrze wygląda nowocześnie, choć brakuje tu jakiś fajerwerków. Niedługo przekonamy się, jak wypadnie nowe i10 na tle swojego większego brata z Indii.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai Grand i10 Nios - model na rynek indyjski może zdradzać wygląd nowego i10