Portal V10  »  Aktualności  »  Hummer powróci jako marka terenowych aut elektrycznych?
Hummer

Hummer powróci jako marka terenowych aut elektrycznych?

2019-10-19 - J. Kruczek     Tagi: Hummer, General Motors, Eko
General Motors uśmierciło Hummera niemal dekadę temu, ale teraz rozważa powrót do kultowej nazwy. Jak donosi Reuters powołując się na kilka swoich źródeł, GM może wkrótce przywrócić Hummera na rynek.

Wskrzeszony Hummer nie będzie jednak paliwożerną terenówką, ale marką pickupów i SUVów elektrycznych. Reuters donosi, że nowe Hummery będą powstawały w fabryce w Detroit. GM ma zainwestować około 3 miliardów dolarów w zakłady, a produkcja wystartuje już końcem 2021 roku.
HummerHummer
Na razie nie wiadomo nic na temat pierwszych modeli pod marką Hummer. Decyzje jeszcze finalnie nie zapadły, ale prace nad wskrzeszeniem marki znajdują się podobno na zaawansowanym etapie. Przywrócenie Hummera na rynek ma być częścią szerokiego planu elektryfikacji. Na amerykańskim rynku zaczyna się powiększać zapotrzebowanie na pickupy i SUVy z napędem elektrycznym. Kolejne marki zapowiadają takie auta i zaczynają nakręcać hype na tego typu pojazdy. Jeżeli informacje się potwierdzą, to już niedługo powinniśmy poznać szczegóły na temat wskrzeszenia Hummera.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hummer powróci jako marka terenowych aut elektrycznych?