Portal V10  »  Aktualności  »  Human Horizons HiPhi 1 - znajomo wyglądający samochód elektryczny
Human Horizons HiPhi 1

Human Horizons HiPhi 1 - znajomo wyglądający samochód elektryczny

2019-08-01 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Human Horizons HiPhi 1, Human Horizons
Startupy chcące produkować elektryczne samochody wyrastają jak grzyby po deszczu. Szczególnie w Chinach co chwilę rodzi się nowy projekt i dziś możemy rzucić okiem na Human Horizons HiPhi 1. Auto, które obiecuje wiele i wygląda dość znajomo.

Human Horizons to kolejna nowa firma chcąca zaistnieć na rynku elektrycznej motoryzacji. Jej pierwszym pojazdem jest HiPhi 1. Producent zaprezentował prototyp gotowy do produkcji. Co ciekawe auto wygląda bardzo znajomo. HiPhi 1 przypomina Faraday Future FF91. Nie wiemy jakie relacje łączą dwie firmy i czy nowy pojazd jest kopią czy też projektem zrodzonym z problemów Faraday Future.
Human Horizons HiPhi 1Human Horizons HiPhi 1
Design celuje w futurystyczne formy, które mogą się podobać. Ciekawie prezentują się tylne drzwi otwierane w przeciwnym niż zazwyczaj kierunku. Co więcej wraz z ich otwarciem podnosi się także część dachu, co ma umożliwić stylowe opuszczenie pojazdu.

Human Horizons HiPhi 1 ma być naszpikowany najnowszymi technologiami. Cała deska rozdzielcza została zdominowana przez wielkie ekrany dotykowe. Producent nie zdradził na razie szczegółów na temat wyposażenia i napędu. Wiadomo, że HiPhi 1 korzysta z technologii autonomicznej jazdy poziomu 3. Na pokładzie znalazło się przeszło 500 czujników monitorujących otoczenie.
Human Horizons HiPhi 1Human Horizons HiPhi 1
Magazyn Autocar donosi jednak, że Human Horizons HiPhi 1 ma oferować dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 268 KM. Auto będzie oferowane w wersji napędzanej na ty oraz na wszystkie koła. Baterie o pojemności 96 kWh mają wystarczyć na około 644 km.
Human Horizons HiPhi 1Human Horizons HiPhi 1Human Horizons HiPhi 1Human Horizons HiPhi 1Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Human Horizons HiPhi 1 - znajomo wyglądający samochód elektryczny