Portal V10  »  Aktualności  »  Genesis Mint - koncept eleganckiego mieszczucha
Genesis Mint

Genesis Mint - koncept eleganckiego mieszczucha

2019-04-18 - J. Kruczek     Tagi: Concept car, Genesis, Genesis Mint
Genesis Mint to kolejny efektowny koncept zaprezentowany w Nowym Jorku. Producent przedstawił małe stylowe coupe określane mianem akcesorium nowoczesnego, miejskiego życia.

Genesis Mint przybrał formę stylowego miejskiego coupe. Niewielki model korzysta z napędu elektrycznego. Układ baterii i ładowania umieszczono w tyle, co oznacza rezygnację z klasycznego bagażnika. Zamiast niego w tyle znalazły się dwa otwierane boczne panele dające dostęp do przestrzeni za fotelami kierowcy i pasażera.
Genesis MintGenesis Mint
Nad projektem pracowano równocześnie w niemieckich, amerykańskich i koreańskich biurach projektowych marki. Auto wykończono matowo-zielonym lakierem. Całkiem efektownie wyglądają podwójne reflektory z przodu i tyłu. Wnętrze to bardzo elegancki minimalizm. Projektanci wzorowali się na europejskich meblach oraz koreańskiej kulturze ogarniania wolnych przestrzeni.
Genesis MintGenesis Mint
Kabinę obszyto luksusową skórą w kolorze koniaku. Kierownicę otacza sześć okrągłych ekranów, a w jej centralnym miejscu znalazł się jeden większy wyświetlacz. Genesis Mint jest napędzany przez silniki elektryczne. Producent zdradził jedynie, że zastosowane baterie pozwolą pokonać 321 km. Nowy koncept mógłby zwiastować solidną konkurencję dla przyszłych elektrycznych maluchów Mini.
Genesis MintGenesis MintGenesis MintGenesis MintGenesis MintGenesis MintDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Genesis Mint - koncept eleganckiego mieszczucha