Portal V10  »  Aktualności  »  General Motors szykuje konkurenta dla Jeepa Wranglera?
General Motors

General Motors szykuje konkurenta dla Jeepa Wranglera?

2019-06-02 - J. Kruczek     Tagi: Jeep Wrangler, Jeep, General Motors
Jeep Wrangler jest ikoną off-roadu. Ten model od od 2009 roku notuje ciągły wzrost sprzedaży i praktycznie na dzień dzisiejszy nie posiada konkurencji. To się może zmienić, ponieważ Ford szykuje nowe Bronco, a General Motors postanowiło się bliżej przyjrzeć najnowszemu Wranglerowi.
General MotorsGeneral Motors
Od dłuższego czasu wiemy, że Ford Bronco powstaje i ma być pojazdem nastawionym właśnie na jazdę w terenie. Auto spod znaku błękitnego owalu ma rzucić wyzwanie Wranglerowi. Bardziej tajemniczo przedstawiają się plany GM. Koncern nie zapowiedział terenówki, ale ostatnie działania firmy dają do myślenia.
Amerykańskie media donoszą, że w placówce testowej General Motors pojawiło się kilka nowych Wranglerów. Testowanie aut konkurencji nie jest czymś nadzwyczajnym, ale wybór Wranglera według doniesień może sugerować plany podejścia do budowy własnej terenówki. Plotki na temat konkurenta dla Wranglera od GM pojawiały się już wcześniej. W Europie dostrzeżono terenowego muła testowego na bazie Chevroleta Trailblazera.
Ostatnio też GM poinformowało o inwestycji jednego miliarda dolarów w przebudowę linii produkcyjnej fabryki w Wentzville. Tam powstają modele Colorado i GMC Canyon. Modyfikacje mają przygotować fabrykę na budowę nowego SUVa. Niewykluczone, że będzie to właśnie terenowy pojazd mający rywalizować z Wranglerem.
GM w 2008 roku pokazało koncept Hummera HX. Ten miał właśnie zapowiadać model konkurencyjny dla Wranglera. Co więcej niedawno koncern przeprowadził ankietę wśród dealerów dotyczącą możliwości wprowadzenia do oferty auta mogącego konkurować z Jeepem. Kto wie, może wkrótce otrzymamy kolejny interesujący pojazd off-roadowy.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

General Motors szykuje konkurenta dla Jeepa Wranglera?