Portal V10  »  Aktualności  »  GIMS 2018 - Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe. Lepszy od Porsche Panamery?
Mercedes- AMG GT 4-Door Coupe

GIMS 2018 - Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe. Lepszy od Porsche Panamery?

2018-03-07 - F. Michalak     Tagi: Mercedes, Mercedes AMG GT, Coupe, Geneva Motor Show
Mercedes przywiózł na targi w Genewie to na co wszyscy fani AMG czekali. Bezpośredniego konkurenta Porsche Panamery i tak naprawdę samochód zbudowany od podstaw. Nie jest to wariacja któregoś z dostępnych modeli, ale auto złożone i zaprojektowane w całości przez inżynierów z AMG. 
Mercedes- AMG GT 4-Door CoupeMercedes- AMG GT 4-Door Coupe
Z zewnątrz samochód przypomina nieco CLS-a oraz obecne AMG GT. Z przodu zamontowano zderzak z aktywnymi klapami sterującymi przepływem powietrza. Do 100 km/h tylne koła skręcają się w przeciwną stronę, natomiast powyżej tej prędkości skręcają się w tą sąmą co przednie dla zwiększenia stabilności. Auto charakteryzuje się duża sztywnością jak na auto sportowe przystało. Inżynierowie skupili się na sportowych doznaniach z jazdy i osiągach jakich nie powstydzi się żaden supersamochód. 
Mercedes- AMG GT 4-Door CoupeMercedes- AMG GT 4-Door Coupe
Na dole stawki dostępna będzie odmiana AMG 53 z silnikiem hybrydowym pod maską o mocy 435KM. Wyższe odmiany to już AMG 63 i 63S. W tej słabszej zamontowano silnik V8 o mocy 585KM i momencie 800Nm. Najmocniejsza to motor znany choćby z E63 S, jednak podkręcony do 639KM i 900Nm momentu obrotowego - osiągi w postaci 3,2s do setki naprawdę zwalają z nóg - w 4-drzwiowej limuzynie. 
Wnętrze to zupełna nowość niedostępna w żadnym innym Mercedesie. Mamy więc konsolę środkową bardzo podobna do tej w AMG GT. Górna część deski rozdzielczej to już kierunek wyznaczony przez najnowsze modele w tym głównie Mercedesa CLS czy klasę E. 

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już latem tego roku. Porsche Panamera zyska zatem lada dzien groźnego rywala. Pytanie czym będą kierowali się klienci - osiągami czy stylistyką, która mimo wszystko jest bardzo odmienna w tych dwóch samochodach. 
Mercedes- AMG GT 4-Door CoupeMercedes- AMG GT 4-Door CoupeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

GIMS 2018 - Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe. Lepszy od Porsche Panamery?

GIMS 2018 - Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe. Lepszy od Porsche Panamery?
Stasiek45 2018-03-13 18:36
Mercedesa ma spore możliwości. Jak niedawno wypożyczałem jeden z ich modeli w Panek to byłem miło zaskoczony. Dobrze mi się nim jeździło też na dłuższej trasie.