Portal V10  »  Aktualności  »  Ford zapowiada debiut Fiesty i Focusa z układami mild-hybrid
Ford

Ford zapowiada debiut Fiesty i Focusa z układami mild-hybrid

2019-03-27 - J. Kruczek     Tagi: Ford Focus, Ford Fiesta, Ford
Ford szykuje liczne nowości mające zagościć niedługo w ofercie. Chociaż marka ominęła salon samochodowy w Genewie to ma kilka rzeczy do pochwalenia się. Właśnie dlatego producent zapowiedział specjalny pokaz nowości na 2 kwietnia. A teraz zdradził część z planowanych nowości.

Amerykański producent przede wszystkim skupi się na elektryfikacji swoich modeli. I tak na początku przyszłego miesiąca ma pokazać Fiestę i Focusa w wersjach hybrydowych. W zasadzie słowo "hybrydowe" jest użyte nad wyrost, bowiem chodzi o układy mild-hybrid. Tak zwane miękkie hybrydy zyskują coraz większą popularność i Ford nie chce zostać w tyle na tym polu.
FordFord
Miękkie hybrydy zastępują alternator układem łączącym rolę rozrusznika i alternatora. System pozwala na magazynowanie energii w akumulatorach litowo-jonowych o napięciu 48 V. Układ nosi nazwę BISG i pełni też rolę dodatkowego wsparcia dla litrowego silnika EcoBoost. Jednostka elektryczna pozwala na wsparcie jednostki benzynowej w czasie przyspieszania.
FordFord
Kolejną nowością ma być Mondeo Hybrid, które już będzie pełną hybrydą. Ford ma też przedstawić zelektryfikowane wersje modeli z rodziny Transit. Jak widać marka szykuje szereg nowości, które poznamy już za kilka dni.
FordFordDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford zapowiada debiut Fiesty i Focusa z układami mild-hybrid