Portal V10  »  Aktualności  »  Ford rozpoczął produkcję nowej Pumy
Ford Puma

Ford rozpoczął produkcję nowej Pumy

2019-10-10 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Crossover, Ford Puma
Ford rozpoczął produkcję modelu Puma. Najnowszy crossover powstaje w rumuńskiej fabryce marki. Producent pochwalił się, że linie produkcyjne ruszyły pełną parą i pokazał pierwsze egzemplarze, które opuściły zakłady.

Ford zainwestował 200 milionów euro w przygotowanie fabryki do produkcji nowego crossovera. Uruchomienie nowej linii montażowej zaowocowało stworzeniem 1700 miejsc pracy w regionie. Firma poinformowała, że łącznie wydała już na swoje rumuńskie zakłady kwotę 1,5 miliarda euro.
Ford PumaFord Puma
Producent pokłada wielkie nadzieje w nową Pumę i jest przekonane o jej sukcesie. Na sprzedaż ma wpłynąć między innymi wykorzystanie układu miękkie hybrydy z 48-woltową instalacją. Puma jest też pierwszym hybrydowym samochodem wytwarzanym w Rumunii.

Ford chwali się też, że Puma jest już ósmym autem hybrydowym wprowadzonym na rynek przez markę w tym roku. Do tej pory na rynek europejski zawitały hybrydowe modele Kuga, Explorer, Mondeo oraz różne wersje Transita i Tourneo. Puma jest już dostępna do zamówienia w Europie i występuje w dwóch wersjach silnikowych. Obie to hybrydowe układy bazujące na silniku 1,0 EcoBoost oferujące odpowiednio moc 125 KM i 155 KM. Czas pokaże, czy nowa Puma faktycznie trafi w gusta klientów.
Ford PumaFord Puma
Ford PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaFord PumaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford rozpoczął produkcję nowej Pumy