Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Mustang Mach-E doczeka się mniejszego brata
Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E doczeka się mniejszego brata

2019-12-27 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Ford Mustang Mach-E, Eko
Ford Mustang Mach-E został niedawno zaprezentowany i spotkał się z dość ciepłym przyjęciem. Amerykański producent już teraz zaczął prace nad kolejnym elektrycznym modelem, który będzie korzystał z nazwy Mach-E.

Kolejne EV Forda ma być niewielkim crossoverem opartym o platformę MEB opracowaną przez Volkswagena. Obie firmy niedawno podpisały porozumienie o współpracy i nowy crossover ma być jednym z owoców tej współpracy. Elektryczny crossover miałby zadebiutować na europejskim rynku w 2023 roku. Co więcej firma rozważa także budowę kolejnego modelu na bazie platformy MEB.
Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E
Na razie nie wiadomo jaką dokładnie formę przyjmie "baby" Mach-E. Niemieckie media donosiły, że niedawno przedstawiciele Forda spotkali się z inżynierami Volkswagena w celu sprawdzenia możliwości wprowadzenia delikatnych modyfikacji w platformie MEB. Co ciekawe szef designu Ford Europe zdradził, że nowy crossover mógłby zachować także imię Mustang, choć będzie posiadać inny profil. Bardzo prawdopodobne, że "baby" Mach-E będzie zbliżoną konstrukcją do VW ID 3 i ID4. Niedługo powinny wypłynąć pierwsze konkrety.
Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-EFord Mustang Mach-EFord Mustang Mach-EFord Mustang Mach-EFord Mustang Mach-EDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford Mustang Mach-E doczeka się mniejszego brata