Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Focus RS500 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!
Nowy Ford Focus RS500

Ford Focus RS500 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!

2010-03-29 - K. Spychalski     Tagi: Ford, Ford Focus, Edycje specjalne, Ford Focus RS, Hatchback
Dopiero co pokazaliśmy Wam teaser video zapowiadający Focusa RS500, a już teraz prezentujemy zestaw oficjalnych danych oraz fotografii sportowego hatchbacka.

Zobacz także: Ford Focus RS500 - galeria »
Warto wspomnieć, że szczegółowe dane techniczne oraz fotografie najnowszego Forda mieliśmy poznać w środę. Jednak „ze względu na ogromne zainteresowanie autem” niemiecka firma już dziś zafundowała swoim fanom nie lada gratkę. RS500 to oferta dla klientów, którym nie wystarczają możliwości oferowane przez standardową „RS-kę”. Odpowiedź niemieckiej firmy na całą masę stuningowanych Focusów została więc wyposażona w szereg modyfikacji poprawiających sportowy charakter modelu. Specjaliści Ford TeamRS we współpracy z inżynierami Revolve Technologies zafundowali Focusowi pakiet modernizacji poprawiających parametry 2,5-litrowej, 5-cylindrowej jednostki benzynowej.

Pod maską znajdziemy nowy intercooler, zmodyfikowany filtr powietrza, zmienioną pompę paliwową i ponownie skalibrowane ECU, natomiast pod podwoziem - sportowo dostrojony układ wydechowy.
Zwiększenie mocy o 45 KM oraz momentu obrotowego o 20 Nm pozwoliło na uzyskanie 350 koni mechanicznych (osiąganych przy 6000 obr./min.) oraz 460 niutonometrów (dostępnych w szerokim zakresie obrotów - od 2500 do 4500 obr./min.).

Z wstępnych informacji ujawnionych przez Forda wynika, Focus RS500 osiąga pierwszą „setkę” po 5,6 sekundy, natomiast 160 km/h - po 12,2 sekundy. Jeśli wierzyć niemieckiej firmie, nowy model jest w stanie rozpędzić się do 265 km/h.Poza wymienionymi wyżej modyfikacjami, nowy wariant Focusa wyróżnia się na tle standardowego modelu układem hamulcowym o wysokiej wydajności oraz 19-calowymi felgami z oponami o rozmiarze 235/35/R19. Jeżeli chodzi o zawieszenie, inżynierowie Forda postanowili nie ingerować w jego nastawy.Rzecz jasna nie zabrakło też modernizacji wizualnych. Kompaktowe nadwozie otrzymało charakterystyczny, matowy lakier (opracowany wspólnie z firmą 3M) oraz szereg kontrastowych, bo błyszczących detali. Połyskujące wykończenie otrzymał grill, przedni wlot powietrza, tylny spoiler, a także dyfuzor.Wewnątrz, RS500 wyróżnia się tabliczką z numerem danego egzemplarza, wykończeniami z włókna węglowego, czerwonym podświetleniem (zamiast niebieskiego), unikalnymi dywanikami, a także skórzanym wykończeniem umieszczonym na kole kierownicy, obiciach drzwi i dźwigni zmiany biegów.

Nowym model Forda zostanie zaoferowany w ograniczonym nakładzie 500 egzemplarzy, a pierwsze auta wyjadą z niemieckiej fabryki Saarlouis Assembly Plant we wrześniu. Choć niemiecka firma opublikowała szczegółowy wykaz ilości egzemplarzy przypadających na dany kraj, nas najbardziej interesuje oczywiście Polska. Do dyspozycji będziemy mieli 10 sztuk Focusa RS500.źródło: Carscoop, Autoblog

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Ford Focus RS500 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!

Ford Focus RS500 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!
Prix 2010-03-30 00:39
Coraz większa moc i co z tego. Napędu nie ma odpowiedniego. W Golfie R sporo mniejsza moc, ale jest AWD i widać to po to osiągach.
Ford Focus RS500 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!
Toolbox 2010-03-30 06:58
To już kompletna żenada - auto ma 350 KM a przyspiesza do 100 km/h nadal wolniej niż ledwo 265 konny Golf R.
Ford Focus RS500 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!
ja21 2010-03-30 18:57
Cóż brak napędu na cztery koła to strzał w kolano firmy Ford, dlaczego nie zrobią 4 napędowego jak w Golfie, wtedy jakoś by to wyglądało.