Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Fiesta ST - nowe szczegóły i wizualizacje modelu
Nowy Ford Fiesta ST - wizualizacja

Ford Fiesta ST - nowe szczegóły i wizualizacje modelu

2010-04-02 - K. Spychalski     Tagi: Ford, Ford Fiesta, Hatchback
W ofercie Forda Focusa już od dłuższego czasu widnieje magiczna pozycja „RS”. Wszystko wskazuje na to, że ekstremalnej wersji doczeka się też nowa Fiesta. Wersja ST - bo o niej mowa - napędzana będzie zupełnie nowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym rozwijającym co najmniej 180 KM. Silnik ten zapewnić ma autu sprint od 0 do 100 km/h w niecałe 7 sekund oraz 225 km/h prędkości maksymalnej. Jak na razie, do dyspozycji nie mamy żadnych oficjalnych zdjęć Fiesty ST. Posiłkować możemy się jedynie fotografiami szpiegowskimi oraz wizualizacjami. Te prezentowane powyżej wskazują, że auto otrzyma dwie końcówki wydechu, tylny dyfuzor i specjalnie przygotowany body-kit.

Jeżeli chodzi o datę premiery, w sieci krąży informacja, że wariant ST zadebiutuje na przyszłorocznym salonie samochodowym w Genewie. Nowa wersja Fiesty trafić ma do salonów sprzedaży latem 2011 roku.źródło: Top Speed, AutoExpress

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Ford Fiesta ST - nowe szczegóły i wizualizacje modelu

Ford Fiesta ST - nowe szczegóły i wizualizacje modelu
Prix 2010-04-03 23:25
W tym czasie jak będą wprowadzać Fiestę na rynek to od ponad roku (wiosna 2010) będzie dostępne Polo GTI z praktycznie identycznymi osiągami. Pytanie czy za rok nie pojawi się takie Polo R skoro powołano oddział VW - R GmbH.