Portal V10  »  Aktualności  »  Fiat wykorzysta platformy PSA do budowy miejskich aut
Fiat

Fiat wykorzysta platformy PSA do budowy miejskich aut

2019-11-23 - J. Kruczek     Tagi: FCA, Fiat, PSA
Partnerstwo FCA z PSA ma przynieść nowe tchnienie dla Fiata, który w ostatnich latach zdecydowanie zgubił swoją drogę na rynku motoryzacyjnym. Włoska marka największe sukcesy odnosiła dzięki niewielkim modelom miejskim, ale ostatnio próżno szukać w ofercie nowości.

Okazuje się, że dzięki partnerstwu koncernów Fiat będzie miał okazję do stworzenia nowych samochodów segmentu A i B. Szef włoskiego oddziału PSA, Gaetano Thorel udzielił wywiadu dla Reutersa, w którym poruszył kwestię Fiata. Według zdradzonych informacji PSA przekaże Fiatowi platformy pod budowę małych modeli.
FiatFiat
Wystarczy wspomnieć nową platformę francuskiego koncernu, która posłużyła do budowy nowego Peugeota 208 i Opla Corsy. Ta pasowałaby idealnie do stworzenia nowego Fiata Punto. Oczywiście o ile włoska marka poszerzy swoje horyzonty i nie zmarnuje dostępu do nowych platform na kolejne wariacje na temat modelu 500.
FiatFiat
FCA ma do 2025 roku wyprodukować około 1,5 mln samochodów na platformach PSA. Francuski koncern wykorzysta za to dorobek Jeepa do budowy nowych SUVów między innymi przeznaczonych na rynek amerykański.
FiatFiatDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Fiat wykorzysta platformy PSA do budowy miejskich aut