Portal V10  »  Relacje z imprez  »  Dzień Pagody w Stacji Mercedes
Dzień Pagody w Stacji Mercedes

Dzień Pagody w Stacji Mercedes

2016-07-06 - R. Bednarz     Tagi: Mercedes, Zloty
W sobotę, 2 lipca pod Stacją Mercedes na warszawskim Powiślu zaparkowały zjawiskowe Pagody. Do letniego pawilonu przyjechali fani marki zrzeszeni w W113 Pagoda SL Klub Polska, a wraz z nimi na Powiśle przybyły prawdziwe perełki motoryzacji.
Dzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji Mercedes
Pagody zachwycają i podbijają serca pasjonatów motoryzacji na całym świecie. Już w latach 60. Pagoda zyskała miano kultowego auta. Te samochody mają zdolność oczarowywania, o czym przekonali się wszyscy, którzy odwiedzili letni pawilon w ostatnią sobotę.

Przydomek „Pagoda” wynika z wklęsłego kształtu dachu (wersji hardtop), który przypominał zadaszenie dalekowschodnich świątyń. Pierwszy model z tej serii został zaprezentowany w salonie genewskim w 1963 r. i był następcą sportowego 300 SL Roadster. Pagodę produkowano do 1971 r. Powstało 48 912 samochodów. Projektantem Pagody, jak i wielu ówczesnych Mercedesów klasy wyższej, był Francuz Paul Bracq, który, na specjalne zaproszenie W113 Pagoda SL Klub Polska, odwiedził Polskę i Stację Mercedes w zeszłym roku. Stworzone przez niego nadwozie nowego roadstera, w swoich czasach, uchodziło za bardzo nowoczesne.
Dzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji Mercedes
Obecnie, głównie ze względu na swoją niezawodność, Pagoda jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych samochodów klasycznych. Wśród słynnych posiadaczy tego modelu można wymienić Audrey Hepburn, Sophię Loren, Johna Lennona, Johna Travoltę, Colina Powella, Tinę Turner i Kate Moss.
Podczas Dnia Pagody w Stacji Mercedes można było nie tylko obejrzeć kultowe modele, ale także usłyszeć związane z nimi opowieści.
Dzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji MercedesDzień Pagody w Stacji MercedesDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Dzień Pagody w Stacji Mercedes