Portal V10  »  Aktualności  »  Diesle Porsche i Mercedesa zakazane w Szwajcarii. Niemieckie marki znów z problemami
Porsche

Diesle Porsche i Mercedesa zakazane w Szwajcarii. Niemieckie marki znów z problemami

2018-08-17 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Porsche, Diesel
Szwajcaria zdecydowała się na wprowadzenie zakazu rejestracji niektórych modeli Porsche i Mercedesa z silnikami diesla. Oczywiście powodem jest zbyt wysoka emisja spalin nie spełniająca standardów.

Lokalne władze wykryły, że modele Macan, Cayenne oraz Vito generują wyższe ilości spalin niż te podane w oficjalnej specyfikacji samochodów. A to oznacza, że modele Porsche i Mercedesa od teraz nie mogą zostać zarejestrowane w Szwajcarii.
PorschePorsche
Chodzi dokładnie o Mercedesa Vito z 1,6-litrowym dieslem oraz Porsche Macan z 3-litrowym silnikiem i Cayenne z 4,2-litrowym motorem. Zakaz rejestracji obowiązuje wszystkie egzemplarze sprowadzone do Szwajcarii po 17 lipca. Władze szwajcarskie zapowiedziały, że zarejestrują auta, które przejdą modyfikacje sprowadzające emisję do wartości z homologacji.
PorschePorsche
Problem prawdopodobnie zostanie rzucony na klientów. Porsche jakiś czas temu wycofało diesle z oferty w Szwajcarii, ale klienci chętni na takie jednostki zakupili je w innych krajach. Mercedes zaś poinformował, że problem wystąpił w 24 egzemplarzach Vito i wszystkie sztuki cofnięto do Niemiec. Zapewne zamiast modyfikacji auta trafią na rynki gdzie uda się je jeszcze sprzedać.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Diesle Porsche i Mercedesa zakazane w Szwajcarii. Niemieckie marki znów z problemami

Diesle Porsche i Mercedesa zakazane w Szwajcarii. Niemieckie marki znów z problemami
Amadeusz.I. 2018-08-22 18:35
Jeśli chodzi o same modele Mercedesa to ja jestem z nich zadowolony. Kilka razy miałem okazję pożyczać je w Panek i miałem pozytywne odczucia z jazdy