Portal V10  »  Aktualności  »  Dacia zelektryfikuje ofertę w przeciągu 2-3 lat
Dacia

Dacia zelektryfikuje ofertę w przeciągu 2-3 lat

2020-01-05 - J. Kruczek     Tagi: Dacia, Renault, Eko
Dacia jest niewątpliwie jednym z największych atutów koncernu Renault w Europie. Producent takich samochodów zgarnia spory kawałek rynku i dostarcza całkiem interesujące auta w rozsądnych cenach. Rynek się jednak zmienia i wkrótce także Dacia będzie musiała przejść metamorfozę.

Prezes Renault Europe, Philippe Buros zapowiedział, że Dacia przejdzie elektryfikację oferty w przeciągu dwóch do trzech lat. Buros jest przekonany, że wykorzystanie zelektryfikowanych napędów przez Dacię jest obowiązkowym krokiem. Producent wykorzysta rozwiązania stosowane obecnie przez Renault. Dacia miałaby wprowadzić do oferty zarówno pojazdy hybrydowe, jak i w pełni elektryczne.
DaciaDacia
Zadanie elektryfikacji Dacii nie będzie łatwe. Nie chodzi jednak o technologię, ale o utrzymanie cen. Rumuńskie samochody będą musiały oferować bardziej ekologiczne napędy, ale przy tym konieczne będzie zachowanie budżetowego charakteru. W przypadku aut elektrycznych może dojść do przystosowywania chińskich modeli na rynek europejski. Pierwszym takim modelem EV mogłoby być przeprojektowane Renault City K-ZE. Niedługo powinny się pojawić pierwsze konkretne informacje.
DaciaDacia
DaciaDaciaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Dacia zelektryfikuje ofertę w przeciągu 2-3 lat

Dacia zelektryfikuje ofertę w przeciągu 2-3 lat
alexx 2020-01-07 20:42
Zobaczymy jak to będzie. Bardziej mnie ciekawi co wymyśli ssang apropos elektrycznych samochodów. Te mają dobrą cenę i jakość, więc będzie się działo.