Portal V10  »  Aktualności  »  Dacia szykuje premierę taniego auta elektrycznego
Renault

Dacia szykuje premierę taniego auta elektrycznego

2020-02-21 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Renault K-ZE, Renault, Dacia
Dacia pełni rolę budżetowej marki w koncernie Renault-Nissan, ale mimo to rumuński producent wypuści na rynek samochód elektryczny. Renault oficjalnie potwierdziło, że tuż przed startem salonu samochodowego w Genewie zostanie pokazane auto EV Dacii.

Najprawdopodobniej Dacia przygotuje europejską wersję Renault K-ZE dostępnego w Chinach za równowartość 8 000 euro. Plotki o tanim "elektryku" Renault krążą od dawna. Wygląda na to, że znajdą one potwierdzenie w elektrycznej Dacii. Na razie pojazd ma zostać przedstawiony jako koncept, ale zapowiedziano, że rynkowa premiera będzie mieć miejsce w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Tak więc auto będzie bardzo bliskie wersji produkcyjnej.
RenaultRenault
Jeżeli samochód zostanie oparty o Renault K-ZE to na pewno nie mamy co liczyć na tak niską cenę, jak w Chinach. Przede wszystkim cenę podniosą koszta homologacji europejskiej. Samochód trzeba będzie przygotować do wyższych restrykcji homologacyjnych. Mimo to powinniśmy dostać najtańsze auto elektryczne na rynku europejskim.
RenaultRenault
W zeszłym roku przedstawiciele Renault zapowiadali, że najtańszy model EV koncernu nie może być droższy niż 10 000 euro. Jeżeli to stanowisko się utrzyma to faktycznie otrzymamy atrakcyjny model.
RenaultDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Dacia szykuje premierę taniego auta elektrycznego