Portal V10  »  Aktualności  »  Dacia Duster dostała nowy silnik 1,3 TCe
Dacia Duster

Dacia Duster dostała nowy silnik 1,3 TCe

2018-10-03 - J. Kruczek     Tagi: Dacia Duster, Dacia, SUV
Dacia Duster to kolejny model koncernu Renault-Nissan, który otrzymał nową jednostkę 1,3 TCe. Silnik ma już wkrótce zastąpić 125-konny silnik 1,2 TCe.

Jednym z największych problemów Dustera był brak mocnych silników. Rumuński SUV nie jest co prawda autem, które ma sportowe aspiracje, ale sporo klientów liczyło na większą dynamikę. Nowy silnik o pojemności 1,3 litra w końcu zaoferuje większą moc. Klienci wybiorą wersję o mocy 130 KM bądź 150 KM.
Dacia DusterDacia Duster
I tak pierwszy wariant zaoferuje 240 Nm momentu obrotowego, a mocniejszy model 250 Nm. Tym samym dostaliśmy najmocniejszą Dacię. Dodajmy, że nowy silnik wbrew panującym trendom posiada cztery cylindry. Nie każdemu się spodoba obecność filtra cząstek stałych. Na początku silnik będzie parowany wyłącznie z przednim napędem. Za około pół roku jednostka ma być dostępna również z napędem na wszystkie koła.
Dacia DusterDacia Duster
Warto podkreślić, że przy okazji zaktualizowano system teleinformacyjny. Teraz system Media Nav pozwoli na korzystanie z aplikacji WhatsApp czy Spotify. Nie zabrakło integracji z Android Auto czy Apple CarPlay. Dacia Duster z nowym silnikiem ma być dostępna jeszcze w tym roku.
Dacia DusterDacia DusterDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Dacia Duster dostała nowy silnik 1,3 TCe