Portal V10  »  Aktualności  »  Czym będzie poruszać się para książęcą podczas wizyty w Polsce?
Jaguar XJL

Czym będzie poruszać się para książęcą podczas wizyty w Polsce?

2017-07-18 - F. Michalak     Tagi: Jaguar, Jaguar XJ, Land Rover, książe William

W poniedziałek para książęca przyleciała z Wielkiej Brytanii w celu odwiedzenia Polski. Wizyta nie ma żadnych podtekstów politycznych a jedynie podkreślenie dobrych stosunków między państwami. Czym w takim razie będą się poruszać podczas zwiedzania i wypełniania planu dnia?

Jaguar XJLJaguar XJL
Przed przyjazdem postawiono jeden warunek dotyczący właśnie motoryzacji. Para będzie się poruszać wyłącznie autami brytyjskimi. Co za tym idzie auta BOR-u nie spełniały tych wymagań ponieważ w znakomitej większości są to niemieckie limuzyny. Przygotowano zatem kilkanaście samochodów w tym Jaguara XJ LWB dla książęcej pary, kilka Range Roverów oraz Land Rovery Discovery, które będą zamykać kolumnę samochodów. 
Jaguar XJLJaguar XJL
Co ciekawe w Jaguarze XJ LWB nie pracuje topowy 5-litrowy silnik a jedynie jednostka 3-litrowa, która generuje 340KM w benzynie lub 306KM w dieslu. Książe William z żoną odwiedzą m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Krakowskie przedmieście i spotkają się z prezydencką parą. 
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Czym będzie poruszać się para książęcą podczas wizyty w Polsce?

Czym będzie poruszać się para książęcą podczas wizyty w Polsce?
ifURstraightbuyV8 2017-07-19 12:56
"jednostka 3-litrowa, która generuje 340KM w benzynie lub 306KM w dieslu". To nie jest jeden silnik przystosowany do benzyny lub oleju napędowego, tylko 2 kompletnie różne i budowane od początku oddzielnie konstrukcje. Jedyne podobieństwo polega na przybliżonej pojemności.
Czym będzie poruszać się para książęcą podczas wizyty w Polsce?
Mateu 2017-07-19 13:28
@ifURstraightbuyV8 To o czym piszesz to nic w porównaniu z tym, że po pierwsze trochę późno pojawia się ta informacja (wg mnie powinna być PRZED wizytą, a nie pod jej koniec). Po drugie (ważniejsze) ten tekst wygląda mi na plagiat artykułu ze strony wp.pl autorstwa Marcina Łobodzińskiego. @F. Michalak zechcesz się jakoś do tego ustosunkować? PS Z góry chciałbym nadmienić, że jeśli się mylę to oczywiście przeproszę za oskarżenie.