Portal V10  »  Aktualności  »  Citroen oficjalnie rusza na podbój Indii
Citroen C5 Aircross

Citroen oficjalnie rusza na podbój Indii

2019-04-05 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, rynek motoryzacyjny
Citroen zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rusza na podbój rynku indyjskiego. Producent rozpocznie sprzedaż swoich modeli w Indiach od przyszłego roku, a na potrzeby lokalnego rynku powstanie linia budżetowych pojazdów.

Indie to popularny kierunek rozwoju dla firm motoryzacyjnych. W tym kraju mieszka 1,3 mld ludzi, więc potencjał jest naprawdę spory. Tym bardziej, że na 1000 mieszkańców przypada zaledwie 40 samochodów. Producenci widzą potencjał rynku i szukają sposób na jego wykorzystanie. Zadanie to nie jest łatwe, bo mimo sporej ilości potencjalnych klientów są oni niestety w większość mało zamożni.
Citroen C5 AircrossCitroen C5 Aircross
PSA przedstawiło plan na debiut w Indiach. Citroen został wybrany do podboju tamtejszego rynku. Co ciekawe na początek w ofercie pojawią się modele znane z Europy. Pierwszym będzie C5 Aircross. Ten model raczej nie stanie się w Indiach hitem sprzedaży, ale ma pozwolić na zakotwiczenie marki i budowę dobrego wizerunku. Budżetowe modele zaczną się pojawiać od 2021 roku.
Citroen C5 AircrossCitroen C5 Aircross
Tanie auta mają być owocem współpracy Citroena z lokalnym CK Birla Group. Według założeń mają to być samochody cechujące się atrakcyjnym designem, ogólnym komfortem oraz rozsądną ceną. Producent zapewnia, że niska cena w tym wypadku nie będzie oznaczać nudy.
Citroen C5 AircrossCitroen C5 AircrossCitroen C5 AircrossCitroen C5 AircrossDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Citroen oficjalnie rusza na podbój Indii