Portal V10  »  Aktualności  »  Bentley SUV będzie produkowany w Bratysławie?
Bentley SUV

Bentley SUV będzie produkowany w Bratysławie?

2013-03-20 - A. Ruciński     Tagi: Bentley, SUV, Bentley EXP-9 F, Bentley Falcon
SUV Bentleya od kilkunastu miesięcy budzi sporo emocji. Wszystko zaczęło się od odsłonięcia konceptu EXP-9F, który nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem publiczności, w wyniku czego Brytyjczycy zdecydowali się na zmiany.

Dziś wiemy, że gotowa wersja produkcyjna ujrzy światło dzienne nie wcześniej niż w 2015 roku. Najprawdopodobniej otrzyma ona nazwę Falcon, choć jest to jeszcze kwestia dyskusyjna. Bentley nie jest bowiem pewien jej przyjęcia na niektórych rynkach. Ciekawostką wydaje się być miejsce produkcji Falcona. Otóż ma on powstawać w Bratysławie, stolicy Słowacji. Dlaczego akurat tam? Tego jeszcze nie wiemy.

Kontrowersje związane z nowym, luksusowym SUV-em najwyraźniej służą marce, o czym świadczy ilość złożonych zamówień. Około 2000 osób wyraziło chęć kupna Falcona. Większość z nich pochodzi z Rosji i Bliskiego Wschodu. Kwestią nie do końca jasną wciąż jest cena nowego Bentleya. Nieoficjalnie mówi się o 125 000 euro za podstawowy wariant. Sporo? WIększości klientów i tak nie zrobi to różnicy.źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bentley SUV będzie produkowany w Bratysławie?