Portal V10  »  Aktualności  »  Bentley Continental GT2 - najszybszy i najmocniejszy samochód w historii marki
Bentley Continental Supersports ISR

Bentley Continental GT2 - najszybszy i najmocniejszy samochód w historii marki

Bentely Cotinental GT to połączenie luksusu i sportowych emocji. Brytyjczycy co jakiś czas prezentują samochód w specjalnym odzianiu i z poprawionymi osiągami. Taką odmianą Continentala GT jest chociażby potężny Supersports, którego od standardowego modelu wyróżniają modyfikacje nadwozia i zmiany w jednostce napędowej, która rozwija aż 621 KM. Przygotowywana właśnie kolejna edycja specjalna poprawi i tak już znakomite wyniki wersji Supersport. Mowa o Cintinentalu GT2. Samochód jest określany mianem najmocniejszego, najbardziej spektakularnego i najszybszego drogowego Bentley'a, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Na razie nie znamy jego osiągów, ale wiemy co nieco o jego jednostce napędowej. Choć przedstawiciele brytyjskiej marki nie potwierdzili jeszcze, czy pod maską znajdzie się znany silnik W12, czy może nowe V8 twin-turbo, to wiadomo, że moc auta wyniesie około 650 KM.
Bentley Continental Supersports Convertible
Ale to nie wszystko w czym Continental GT2 będzie przewyższał Supersportsa. Dzięki użyciu superlekkich materiałów oraz pozbyciu się zbędnego balastu inżynierom Bentley'a udało się obniżyć masę jego najnowszej odmiany o około 200 kg w porównaniu z Supersportsem. Większa moc i mniejsza waga - doskonały przepis na znaczne polepszenie osiągów. Ponadto  GT2 będzie pierwszym modelem z linii Continental, który zostanie wyposażony w napęd na cztery koła.
Przedstawiciele Bentley'a mówią, że na rynku jest jeszcze miejsce dla mocniejszej od Supersportsa wersji Continentala. Ponadto przyznają, że podczas produkcji wspomnianej odmiany Brytyjczycy popełnili błąd, bo dwuosobowe kabiny powinny być zarezerwowane tylko dla topowych odmian konkretnego modelu, a już wiadomo, że Supersports takową nie pozostanie. Premiera Continentala GT2 odbędzie się w 2012 roku.źródło: TopSpeed

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bentley Continental GT2 - najszybszy i najmocniejszy samochód w historii marki