Portal V10  »  Aktualności  »  BMW zapowiedziało premierę X5 na wodór
BMW X5 i Next Hydrogen

BMW zapowiedziało premierę X5 na wodór

2020-03-30 - J. Kruczek     Tagi: BMW, BMW X5, Eko, SUV
BMW potwierdziło, że planuje wypuścić na rynek model X5 w wersji zasilanej wodorem. Model wyposażony w ogniwa wodorowe zadebiutuje w 2022 roku i ma być produkowany w limitowanej serii.

Koncept zwiastujący ten model mogliśmy zobaczyć podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 2019 roku. SUV w wersji koncepcyjnej mógł się pochwalić mocą 374 KM. Tankowanie samochodu zajmowało 3-4 minut, a z wydechu wydostawała się jedynie woda.
BMW X5 i Next HydrogenBMW X5 i Next Hydrogen
BMW X5 w wersji wodorowej zostanie wprowadzone w krótkiej serii, ponieważ producent chce w ten sposób zbadać rynek. Premiera auta pokaże, jak duże jest zainteresowanie, a samo użytkowanie auta przez klientów będzie swoistą platformą testową technologii. Napęd powstał z użyciem technologii opracowanych wspólnie z Toyotą. Nieoficjalnie mówi się, że za kilka lat zobaczymy także wodorowe wersje modeli X6 oraz X7. Zapewne szczegóły projektu produkcyjnego wodorowego X5 poznamy w przyszłym roku.
BMW X5 i Next HydrogenBMW X5 i Next HydrogenDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

BMW zapowiedziało premierę X5 na wodór

BMW zapowiedziało premierę X5 na wodór
Jerome Hubbard 2020-12-21 17:35
I have recently found a cool online gambling game. So, I would recommend it for you to try. It is called starburst free play