Portal V10  »  Aktualności  »  BMW pracuje nad wodorowymi wersjami modeli X6 oraz X7
BMW

BMW pracuje nad wodorowymi wersjami modeli X6 oraz X7

2020-01-09 - J. Kruczek     Tagi: BMW, BMW X6, BMW X7, Eko, SUV
BMW zdaje się pozostawać w tyle z wyścigiem na auta elektryczne. Nie oznacza to jednak, że bawarska marka nie przykłada wagi do pojazdów ekologicznych. Nowe elektryczne modele są przygotowywane, a to nie jedyne pole na jakim powalczy BMW.

Szef rozwoju marki, Klaus Froehlich udzielił wywiadu magazynowi Auto News Europe, w którym zdradził, że marka pracuje nad wodorowymi wersjami modeli X6 oraz X7. Jak zdradza nowe technologie ogniw paliwowych opracowane wraz z Toyotą dają możliwość budowy wydajnych pojazdów.
BMWBMW
Obecnie opracowanie aut na wodór pozostaje znacznie droższe niż w przypadku pojazdów elektrycznych opartych o klasyczne baterie. Mimo to nowe technologie mają pozwolić na znaczące obniżenie kosztów do 2025 roku. Wtedy zadebiutuje trzecia generacja napędu wodorowego BMW. Nim to nastąpi, marka chce przygotować pilotową produkcję aut wodorowych. Wśród nich mają się znaleźć właśnie popularne SUVy.
BMWBMW
Froehlich stwierdza, że napęd wodorowy stanowi przyszłość szczególnie dla najcięższych pojazdów. To rozwiązanie może być znacznie korzystniejsze dla vanów i ciężarówek. Nie mniej także w przypadku aut osobowych ogniwa wodorowe mogą się okazać lepszą formą elektryfikacji niż napędy EV oparte o baterie. Czas pokaże, jak się rozwinie ta technologia.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW pracuje nad wodorowymi wersjami modeli X6 oraz X7