Portal V10  »  Aktualności  »  BMW X6 - uterenowione coupe
BMW X6

BMW X6 - uterenowione coupe

2007-09-12 - P. Ciszewski     Tagi:
Na odbywającym się właśnie we Frankfurcie salonie samochodowym, BMW przedstawiło bardzo ciekawy pojazd - X6 Concept. Oparty na modelu X5 pojazd, BMW określa jako pierwszy w świecie „Sports Activity Coupe”.

Samochód prezentuje się niesłychanie atrakcyjnie, stylizacyjnie bliżej mu do modelu 6 niż do X5. Jedną z technologicznych nowinek zastosowanych w X6 jest Dynamic Performance Control - system dynamicznej kontroli osiągów, który łączy w sobie i optymalizuje działanie zawieszenia, kontroli trakcji oraz napędu na cztery koła X-drive. Producent deklaruje, iż mocno rozważa wprowadzenie samochodu do produkcji (zapewne po pewnych modyfikacjach - raczej nie jest możliwe, aby w ostatecznej wersji znalazł się tak ostro opadający dach). Jeśli by tak się stało, pierwsze egzemplarze mogły by trafić do salonów już w połowie 2008 roku. Charakter:
 • Innowacja koncepcyjna pierwszego na świecie Sports Activity Coupé.
 • BMW, jako twórca kategorii pojazdów typu Sports Activity Vehicle (SAV), po raz kolejny prezentuje konsekwentnie nową koncepcję.
 • Najbardziej sportowa i dynamiczna interpretacja BMW X. Szczególny nacisk na możliwości aktywnej jazdy. Doskonała dynamika jazdy znajduje autentyczne odzwierciedlenie w stylistyce typowej dla BMW.
 • Ekstrawagancka stylistyka karoserii łączy sportową elegancję BMW Coupé z typowymi cechami BMW X.
 • Ogromne koła, duży prześwit karoserii i masywne błotniki dają BMW Concept X6 typowy dla wszystkich modeli BMW X charakterystyczny, „atletyczny” wygląd.
 • BMW Concept X6 jako pierwszy pojazd na świecie wyposażone jest w układ Dynamic Performance Control, zapewniający unikalną stabilność toru jazdy i precyzję prowadzenia w każdej sytuacji, oraz w inteligentny system napędu na cztery koła BMW xDrive.
Stylistyka karoserii:
 • Atletyczną prezencję karoserii połączono z płaską linią dachu. Płynna linia dachu jest tak samo charakterystycznym elementem sylwetki coupé, co krótki przedni zwis karoserii czy duży rozstaw osi i długi zwis tylny.
 • Stylistyka BMW Concept X6 odzwierciedla charakterystyczne cechy BMW X. Wizualna harmonia między przednimi i tylnymi kołami w widoku bocznym wskazuje na zastosowanie inteligentnego napędu na cztery koła BMW xDrive.
 • Ogromne koła to drugi dominujący element stylistyki karoserii. Masywne błotniki i rozmiar kół wyrażają stabilne osadzenie auta na drodze.
 • Karoserię cechuje pełna napięcia gra wypukłych i wklęsłych przetłoczeń.
 • Wznoszące się przetłoczenie boczne oraz zwiększający się ku tyłowi odstęp między dolną linią szyb a linią progów tworzą dynamiczną, klinową sylwetkę.
 • Charakterystyczny, szeroki front prezentuje wizerunek typowy dla modeli BMW X. Jego cechy to duże „nerki” z masywnymi listwami maskujące wlot powietrza, ostro nakreślone reflektory i mocno zaakcentowane, szerokie błotniki. Duże wloty powietrza sygnalizujące wysokie zapotrzebowanie silnika na chłodzenie obniżają optycznie samochód i podkreślają sportowy charakter przodu.
 • Maska silnika ma klarowne kontury przecięte ostrymi liniami zbiegającymi się u atrapy chłodnicy. Elegancję pojazdu podkreślają również lakierowane w kolorze karoserii elementy zderzaka z dyskretnymi aplikacjami z tworzywa sztucznego w typowym stylu BMW X.
 • Niepowtarzalny kształt słupka D wyraża siłę i stabilność. Innowacyjna stylistyka lamp tylnych podkreśla szerokość pojazdu. Szeroko rozstawione końcówki wydechu i poziome linie uwypuklają szeroki rozstaw kół.
 • Ciemny, kontrastujący z chromowanymi elementami kolor karoserii symbolizuje sportowy, techniczny charakter. Listwy progowe, chromowane listwy atrapy chłodnicy, obramowane reflektory przeciwmgielne w zewnętrznych wlotach powietrza oraz chromowane końcówki wydechu tworzą ekskluzywne akcenty.
 • Osłony podwozia z przodu i z tyłu wykonane są z frezowanego aluminium.
 • W lampach tylnych umieszczono białe segmenty świetlne kierunkowskazów. W nocy światła te prezentują się w zwarty, homogeniczny sposób.źródło: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW X6 - uterenowione coupe