Portal V10  »  Aktualności  »  Audi TT - kolejna generacja będzie czterodrzwiowym coupe
Audi TT Sportback

Audi TT - kolejna generacja będzie czterodrzwiowym coupe

2018-11-11 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Audi TT, Coupe
Audi TT w wersji czterodrzwiowej pojawia się w plotkach od 2014 roku, gdy zadebiutował koncept TT SPortback. Od tego czasu wielokrotnie mówiono o praktycznym coupe w wersji produkcyjnej, ale dotąd taki model nie powstał.

Teraz Auto Express donosi, że Audi TT w dłuższym wydaniu pojawi się na rynku w przeciągu najbliższych dwóch lat. Według magazynu produkcyjna wersja konceptu TT Sportback została ofiarą Diselgate, ale teraz gdy klienci zapomnieli o oszustwach i koncern przetrwał burzę można z powrotem inwestować w nowości.
Audi TT SportbackAudi TT Sportback
Co ciekawe według informatorów magazynu czterodrzwiowe coupe nie będzie wersją nadwoziową TT. Auto miałoby całkowicie zastąpić w ofercie stare TT z nadwoziami coupe i cabrio. Praktyczniejsza wersja miałaby bardziej wpisywać się w obecne wymagania rynku.

Taka decyzja jest podyktowana spadkiem sprzedaży. Na przestrzeni ostatniej dekady TT zanotowało spadek sprzedaży o połowę. Nie pozostaje nic, jak czekać na oficjalne informacje. Wycofanie z oferty sportowych modeli może być rozczarowaniem, z drugiej strony produkcyjna wersja TT Sportback może się okazać bardzo ciekawym autem.
Audi TT SportbackAudi TT Sportback
Audi TT SportbackAudi TT SportbackDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi TT - kolejna generacja będzie czterodrzwiowym coupe