Portal V10  »  Aktualności  »  Audi Sport szykuje premierę sześciu nowych modeli RS w tym roku
Audi Sport

Audi Sport szykuje premierę sześciu nowych modeli RS w tym roku

2019-08-07 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Audi RS6, Audi RS3, Audi RS7 Sportback, Audi RS3 Sportback, Audi RS4
Audi Sport pracuje w pocie czoła nad nowościami. Sportowa dywizja niemieckiej marki zapowiedziała, że jeszcze w tym roku zaprezentuje aż sześć nowych modeli RS. Dwa z nich to zupełnie nowe maszyny nie posiadające poprzedników.

Pierwszą nowością będzie dobrze znane Audi RS4 w odświeżonym wydaniu. Tutaj możemy się spodziewać głównie zmian stylistycznych dostosowanych do wyglądu nowego A4. Pod maską będzie nadal pracował 2,9-litrowy silnik V6 o mocy 450 KM. Kolejne modele szykowane przez Audi Sport to RS6 i RS7. Technicznie obie maszyny będą bliźniaczymi konstrukcjami, ale będą się od siebie różnic designem. Sercem maszyn będzie 4-litrowy motor V8 o mocy w okolicach 600 KM.
Audi SportAudi Sport
Największą nowością będzie model RS Q8, czyli sportowa wersja flagowego SUVa marki. W tym wypadku możemy raczej mówić o pewnym hicie sprzedażowym. Popularność sportowych SUVów jest wysoka, więc RS Q8 powinno znaleźć swoje miejsce na rynku.

Ostatnimi nowościami mają być kompaktowe RS3 oraz RS3 Sportback. Szybkie hatchbacki będą korzystały z 2,5-litrowych silników o mocy 400 KM. Jak widać Audi Sport zakończy rok mocnym uderzeniem. Nowości powinniśmy zobaczyć na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie.
Audi SportAudi SportDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi Sport szykuje premierę sześciu nowych modeli RS w tym roku