Portal V10  »  Aktualności  »  Audi Sport planuje zbudować ostrą wersję R8
Audi R8

Audi Sport planuje zbudować ostrą wersję R8

2019-06-25 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Audi R8, Supersamochody
Audi Sport rozważa budowę modelu R8 nastawionego na jazdę po torach. Auto zbliżyłoby się do wyścigowych wersji, ale zachowałoby homologację drogową. Ekstremalna wersja miałaby pomóc w stawieniu czoła konkurencji, jak choćby nowy Mercedes AMG GT R Black Series.

Szef sportowej dywizji Audi, Oliver Hoffman zdradził w wywiadzie dla magazynu PistonHeads, że oddział ma sporo pomysłów na ostrzejsze wydanie R8. Przede wszystkim projektanci mogliby zaadoptować efektowne elementy nadwozia z wyścigowej wersji GT3. Co więcej silnik w wyścigowym modelu niewiele się różni od seryjnego, więc łatwo można podrasować napęd.
Audi R8Audi R8
Modyfikacje skupią się głównie na poprawie trakcji. Audi Sport nie jest zainteresowane elektryfikacją obecnej generacji R8, a co za tym wersja ekstremalna nie będzie się mogła pochwalić sporym wzrostem mocy płynącym z zastosowania hybrydy. Nowa wersja R8 miałaby posiadać napęd na tył. Jednocześnie Hoffman potwierdził, że inne modele R8 nie będą posiadać opcji tylnonapędowej. Sportowe modele marki pozostaną wierne napędowi quattro. Na koniec szef Audi Sport zdradził, że niedługo zobaczymy model RS Q8.
Audi R8Audi R8
Audi R8Audi R8Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi Sport planuje zbudować ostrą wersję R8