Portal V10  »  Aktualności  »  Audi S6 Avant bez kamuflażu - mocne kombi z V8?
Audi S6 Avant 2012

Audi S6 Avant bez kamuflażu - mocne kombi z V8?

2011-07-15 - A. Ruciński     Tagi: Audi, Audi A6, Audi S6, Audi A6 Avant
Usportowione odmiany Audi A6 najwyraźniej wkróce wejdą na rynek, ponieważ szpiegom udało się przyłapać całkowicie odkryte Audi S6 Avant. Testy odbywają się bez kamuflażu więc Audi chyba nie ma zamiaru niczego ukrywać.

S6 różni sie od A6 oczywiście mocą, ale też niektórymi elementami nadwozia, wnętrza oraz kołami. W tym wypadku obręcze prezentują sie naprawdę nieźle co w połączeniu z przeprojektowanymi zderzakami czyni z S6 agresywne kombi. W środku znajdą się kubełkowe, sportowe fotele, spłaszczona u dołu kierownica oraz detale wykończenia charakterystyczne dla najmocniejszych Audi. Nie to jednak jest najważniejsze, bowiem główną rolę odgrywa tu napęd. W tym wypadku jest to nowy, czterolitrowy silnik V8 opracowany przez grupę Volkswagena. W przyszłości ma posłużyć także do napędu Bentleya Continental. W S6 jednostka ta generuje 450 KM, które przenoszone są na asfalt za pomocą napędu Quattro i dwusprzęgłowej skrzyni DSG z siedmioma przełożeniami.
 
Rekord świata na lodzie w Audi RS6
Zarówno S6 sedan jak i bardziej rodzinna odmiana mają zostać zaprezentowane przed końcem tego roku. Na rynku powinny pojawić się w styczniu lub w lutym 2012. Czekamy niecierpliwie.
Audi S6 AvantAudi S6 Avantźródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi S6 Avant bez kamuflażu - mocne kombi z V8?