Portal V10  »  Aktualności  »  Audi R8 RWD - zapowiedź tylnonapędowej wersji
Audi R8 RWD

Audi R8 RWD - zapowiedź tylnonapędowej wersji

2019-11-10 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochód, Supersamochody, Audi R8 RWD, Audi, Audi R8
Audi R8 po ostatnim liftingu było dostępne tylko z napędem na wszystkie koła. Ten stan rzeczy się zmieni początkiem 2020 roku, gdy do oferty wejdzie nowa wersja RWD. Tylnonapędowe R8 było oferowane wcześniej jako limitowana seria, ale po liftingu było cicho na temat wznowienia produkcji.
Audi R8 RWDAudi R8 RWD
Teraz sprawa stała się jasna i producent potwierdził produkcję ostrzejszego wcielenia R8. Wiadomo, że stylistycznie nic się nie zmieni. Klienci będą mogli opcjonalnie skorzystać z pakietów elementów stylistycznych w błyszczącej czerni bądź gołym karbonie. Audi R8 RWD będzie dostępny w nadwoziu coupe oraz roadster.
Audi R8 RWDAudi R8 RWD
Coupe ma być lżejsze o 65 kg od wersji z napędem quattro. Kabriolet zaoszczędzi 55 kg. Sercem Audi R8 zostanie 5,2-litrowe, wolnossące V10 o mocy 540 KM i momencie obrotowym 540 Nm. Silnik zostanie więc nieco zduszony. Cała moc trafi na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni S Tronic. Standardowo pojawi się mechanizm różnicowy z mechaniczną blokadą oraz sportowy tryb pozwalający na jazdę poślizgami.
Audi R8 RWD ma przyspieszać do setki w czasie 3,7 s i rozpędzi się do 320 km/h. W przypadku roadstera przyspieszenie zajmie o 0,1 s więcej, a prędkość maksymalna wyniesie 318 km/h. Ceny mają wystartować w Niemczech od poziomu 144 tysięcy euro za wersję zamkniętą i 157 tysięcy euro za otwartą.
Audi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDAudi R8 RWDDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi R8 RWD - zapowiedź tylnonapędowej wersji