Portal V10  »  Aktualności  »  Aston Martin V12 Speedster - fantastyczna maszyna dla fanów sportowych wrażeń
Aston Martin V12 Speedster

Aston Martin V12 Speedster - fantastyczna maszyna dla fanów sportowych wrażeń

2020-03-05 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochód, Supersamochody, Aston Martin V12 Speedster, Aston Martin
Producenci supersamochodów przypomnieli sobie ostatnio o speedsterach, czyli klasycznych konstrukcjach sportowych pozbawionych dachu i pełnowymiarowej przedniej szyby. Po Ferrari i McLarenie przyszła pora na Aston Martina i model V12 Speedster.

Aston Martin V12 Speedster powstanie w liczbie zaledwie 88 egzemplarzy i wygląda fenomenalnie. Maszyna jest kolejnym projektem, w który zaangażowani byli specjaliści z dywizji Q. Nadwozie tej imponującej maszyny czerpie garściami z różnych modeli marki. Inspiracją dla modelu były jednak klasyki w postaci DBR1 czy DB3S.
Aston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 Speedster
Większość nadwozia wykonano z włókna węglowego, co zapewniło niską masę i odpowiednią sztywność. Pojazd powstał na nowej platformie, co jest zaskakującym ruchem przy niszowym modelu. Wnętrze zostało podzielone na dwie strefy oddzielone pałąkiem z elementu nadwozia. W kabinie dominuje włókno węglowe, aluminium oraz skóra. Nie zabrakło efektownie wyglądających czerwonych pasków.
Aston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 Speedster
Sercem maszyny został 5,2-litrowy motor V12 generujący 700 KM. Jednostkę sparowano z 8-biegową skrzynią ZF przekazującą moc na tylne koła. Pierwsza setka pojawi się na prędkościomierzu po upływie 3,5 s i może jechać z prędkością 300 km/h. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w pierwszym kwartale 2021 roku. Każda sztuka to koszt 765 tysięcy funtów.
Aston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterAston Martin V12 SpeedsterDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Aston Martin V12 Speedster - fantastyczna maszyna dla fanów sportowych wrażeń