Portal V10  »  Aktualności  »  Alfa Romeo Tonale - koncept zwiastujący kompaktowego SUVa
Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale - koncept zwiastujący kompaktowego SUVa

2019-03-05 - J. Kruczek     Tagi: Alfa Romeo, Concept car, Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo wykorzystała salon samochodowy w Genewie do prezentacji swojego owego kompaktowego SUVa. Pojazd usytuowany poniżej Stelvio będzie nosić nazwę Tonale i na razie został ukazany w formie koncepcyjnej.
 
Alfa Romeo Tonale podobnie, jak większy brat nosi nazwę po włoskim paśmie górskim. Włoscy projektanci świetnie odrobili pracę domową i zaserwowali nam niezwykle piękne nadwozie. Wiele crossoverów i SUVów zdaje się mieć pewne spartańskie cechy. Tu zaś mamy do czynienia z pięknie zarysowaną sylwetką i płynnymi przejściami między poszczególnymi elementami karoserii. Całość sprawia wrażenie jednolitej bryły.
Alfa Romeo TonaleAlfa Romeo Tonale
W nadkolach umieszczono efektowne 21-calowe koła doskonale uzupełniające całą sylwetkę. Wnętrze to prawdziwe dzieło sztuki. Przede wszystkim już pierwszy rzut oka pokazuje, że cały kokpit jest skierowany ku kierowcy i to on będzie najważniejszy. Projektanci postawili na luksusowe materiały, jak skóra, Alcantara i aluminium.
Alfa Romeo TonaleAlfa Romeo Tonale
Przed oczyma kierowcy znajdzie się 12,3-calowy ekran instrumentów, a w konsoli centralnej umieszczono 10,25-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego. Producent zapowiada ciekawe aplikacje i połączenie z siecią.

Alfa Romeo Tonale ma korzystać z układu hybrydowego oferującego sportowe osiągi i niską emisję CO2. Szczegóły odnośnie specyfikacji jeszcze nie zostały ujawnione, ale wkrótce powinniśmy poznać wszystkie detale. Łącznie z tym kiedy producent planuje pokazać wersję produkcyjną.
Alfa Romeo TonaleAlfa Romeo TonaleAlfa Romeo TonaleAlfa Romeo TonaleAlfa Romeo TonaleAlfa Romeo TonaleDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Alfa Romeo Tonale - koncept zwiastujący kompaktowego SUVa