Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Corolla GR - Tada chce kompaktowego hot-hatcha
Toyota Corolla

Toyota Corolla GR - Tada chce kompaktowego hot-hatcha

2018-12-30 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Toyota Corolla
Toyota Corolla GR znajduje się na liście marzeń wielu miłośników japońskiej marki. Na razie jednak producent nie zapowiedział nic konkretnego na temat ewentualnego hot-hatcha. Jednak dostajemy coraz więcej przesłanek, że taki model ma szanse na produkcję.

Toyota już wcześniej zapowiedziała, że chce zmienić swój wizerunek podkreślając sportowe dokonania marki. Co a tym idzie na rynek ma trafić więcej modli przygotowanych przez sportową dywizję Gazoo Racing. Ostatnio Tetsuya Tada stojący za modelami GT 86 i nową Suprą zdradził, że naciska na Gazoo Racing, aby to przygotowało nową Corollę.
Toyota CorollaToyota Corolla
Jak podkreśla kompaktowy model marki jeszcze nigdy nie wyglądał tak dynamicznie i z odpowiednim pakietem stylistycznym może zmieść konkurencję. A za wyglądem łatwo mogą podążyć świetne osiągi. Technologia Toyoty daje wielkie możliwości. Tada nie wie, na jaki napęd pozwoliłaby centrala, ale obstawia układ o mocy od 250 do 300 KM.
Toyota CorollaToyota Corolla
Tada zapewnia też, że Toyota zdaje sobie sprawę z posunięć konkurencji. Każda marka z jaką rywalizują Japończycy ma w swojej ofercie hot-hatcha. Na tym polu Toyota pozostaje w tyle i koncern wie, że ta sytuacja wymaga szybkiej naprawy. Nie wiadomo jednak, czy Toyota Corolla GR będzie kolejnym modelem Gazoo Racing. Prawdopodobnie premiera hot-hatcha nastąpi nie wcześniej, jak na początku kolejnej dekady.
Toyota CorollaToyota Corolla

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Corolla GR - Tada chce kompaktowego hot-hatcha