Portal V10  »  Aktualności  »  Nowe Renault Clio - jesienią tego roku
Renault Clio

Nowe Renault Clio - jesienią tego roku

2018-01-11 - F. Michalak     Tagi: Renault, Renault Clio, Auta miejskie
Renault Clio to ważny gracz na rynku samochodów miejskich. Wśród konkurencji ma takich rywali jak Volkswagena Polo, Opla Corsę czy Citroena C3. Clio jest też najstarsze, ale uspokajamy, ponieważ za kilka miesięcy zobaczymy następcę. 

Nowe Renault zostanie zaprezentowane w swoim rodzimym kraju na targach w Paryżu. Pod maską znajdziemy oszczędne jednostki 0,9 oraz 1.3. Nie zabraknie nieśmiertelnego motoru 1,5 dCi. Clio będzie zbudowane na nowo powstałej platformie CMF-B, dzięki czemu koszty produkcji będą niższe. 
Renault ClioRenault Clio
Stylistycznie samochód będzie bardziej aspirował do starszych braci w postaci Megane i Talisamana. Producent obiecuje we wnętrzu lepszą jakość materiałów. Raczej nie powinniśmy spodziewać się wersji elektrycznej, ale możliwe, że pojawi się tzw. miękka hybryda z 48-woltową instalacją elektryczną. 
Renault ClioRenault Clio

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - nowy pamiętnik twórców


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Nowe Renault Clio - jesienią tego roku

Nowe Renault Clio - jesienią tego roku
Stanisłavv 2018-01-31 15:48
Właśnie w zeszłym miesiącu w Panek wypożyczałem jeden z modeli Renault. W sumie korzystałem z niego przez tydzień czasu i w tym czasie nie miałem co do niego jakiś zastrzeżeń. Fajnie się u mnie sprawdził.