Portal V10  »  Aktualności  »  Memminger Roadster 2.7 - piękny roadster na bazie klasycznego Garbusa
Memminger Roadster 2.7

Memminger Roadster 2.7 - piękny roadster na bazie klasycznego Garbusa

2018-04-15 - J. Kruczek     Tagi: Memminger Roadster 2.7, Memminger
Volkswagen może i przekreślił przyszłość Beetle'a, ale jego legenda pozostanie wiecznie żywa. Przykładem niech będzie firma Memminger Feine-Cabrios, która postanowiła przygotować swój hołd dla kultowego modelu.
 
Tak powstał Memminger Roadster 2.7, czyli sportowy model czerpiący inspiracje stylistyczne z klasyka. Georg Memming od 1992 roku odnawia Garbusy, a od czasu do czasu tworzy własne interpretacje tego modelu. Najnowsza to idealna zabawka dla osób lubiących sportowe wrażenia z jazdy.
Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7
Memminger Roadster 2.7 jest napędzany umieszczonym centralnie silnikiem boxera o pojemności 2,7 litra. Jednostka generuje 210 KM i moment obrotowy 247 Nm. Napęd trafia na tył za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni manualnej. Producent nie zdradził osiągów, ale szacunkowo roadster będzie gnał przeszło 200 km/h.
Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7
Samochód wyposażono w hamulce tarczowe z klasycznego Porsche 911. Producent zadbał o sportowe zawieszenie oraz lekkie 18-calowe koła. Cała konstrukcja waży zaledwie 800 kg i na pewno dostarczy sporo radości z jazdy. Memminger Roadster 2.7 jest maksymalnie prosty, dlatego w kokpicie znajdziemy jedynie najpotrzebniejsze zegary.  Zapomnijcie o systemach multimedialnych i elektronice.
Memminger Roadster 2.7 powstał jako koncept i będzie służył do pokazów. Jednak w przypadku sporego zainteresowania firma rozważa produkcję zaledwie 20 egzemplarzy. Ewentualna cena nie jest znana.
Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7Memminger Roadster 2.7

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Memminger Roadster 2.7 - piękny roadster na bazie klasycznego Garbusa