Portal V10  »  Aktualności  »  Mazda 3 MPS bez szans na powstanie. Nie będzie nowego hot-hatcha marki
Mazda 3

Mazda 3 MPS bez szans na powstanie. Nie będzie nowego hot-hatcha marki

2018-12-03 - J. Kruczek     Tagi: Mazda, Mazda 3 MPS, Mazda 3
Mazda 3 zadebiutowała w nowej odsłonie na salonie samochodowym w Los Angeles i zrobiła niezłe wrażenie. Dynamiczna sylwetka jest niezwykle atrakcyjna. Do tego stopnia, że aż się prosi o sportową wersję, która rzuci wyzwanie najszybszym konkurentom.

W przeszłości Mazdy MPS walczyły o prym w klasie hot-hatchy i nowa Mazda 3 zdaje się być idealnym fundamentem pod budowę sportowego hatchbacka. Niestety jeżeli czekacie na Mazdę 3 MPS to możecie porzucić nadzieję. Globalny szef marki, Akira Marumoto zdradził w wywiadzie, że Mazda w ogóle nie myśli nad samochodami sportowymi.
Mazda 3Mazda 3
Obecnie marka nie interesuje się sportowymi modelami i Mazda 3 MPS nie pojawiła się w żadnych planach. A to oznacza, że przynajmniej ta generacja nie pogoni Forda Focusa ST czy Renault Megane RS. Marumoto zdradził, że zamiast budowania sportowych maszyn marka woli zbudować fundament pod bycie silną konkurencją w klasie premium dla europejskich producentów.
Mazda 3Mazda 3
Tym samym Mazda skupi się na komforcie, wykonaniu i napędzie. Niewykluczone, że kiedyś powstanie model z dopiskiem MPS. Jednak nie nastąpi to w najbliższych latach.
Mazda 3Mazda 3

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Mazda 3 MPS bez szans na powstanie. Nie będzie nowego hot-hatcha marki

Mazda 3 MPS bez szans na powstanie. Nie będzie nowego hot-hatcha marki
mały Kazio 2018-12-05 03:26
Bzdury. Nie ma obecnie marki któa nie inwestowałaby w rozwój sportowych lub osportowionych modeli. Mazda nigdy nie będzie marką premium więc jedynym dla nich wyjściem jest sport. i Japońce dobrze o tym wiedzą.