Portal V10  »  Aktualności  »  Land Rover Discovery SVX skasowany. Kolejny ciekawy projekt nie trafi na rynek
Land Rover Discovery SVX

Land Rover Discovery SVX skasowany. Kolejny ciekawy projekt nie trafi na rynek

2019-02-17 - J. Kruczek     Tagi: Land Rover Discovery, Land Rover Discovery SVX, Land Rover, 4x4
Land Rover Discovery SVX zrobił fantastyczne wrażenie jako koncept i wielu fanów marki oczekiwało wersji produkcyjnej. Rasowa, terenowa wersja SUVa doskonale wpasowuje się w dziedzictwo marki. Jednak ostatnie problemy finansowe ostatecznie zakopały projekt.
 
Nie da się ukryć, że w minionym roku koncern Jaguar Land Rover poniósł straty finansowe wynikające głównie ze sporego spadku sprzedaży w Chinach. W efekcie koncern wycofuje się z bardziej oryginalnych projektów. Jednym z nich miało być powołanie do życia całej rodziny ekstremalnie terenowych pojazdów SVX. Teraz dowiadujemy się, że pierwszy członek rodziny, czyli Discovery SVX nie powstanie.
Land Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVX
Autocar donosi, że rzekomym powodem rezygnacji z projektu jest silnik. Zdaniem Land Rovera 5-litrowy motor V8 z konceptu jednak nie ma prawa bytu w popularnym SUVie. Mimo to raczej chodzi o oszczędność na niszowych projektach. Tym bardziej, że dopiero co poinformowano o zarzuceniu projektu trzydrzwiowego Range Rovera. Szkoda, że z planów kasuje się projekty tak bardzo nawiązujące do pierwotnego charakteru marki i jej historii.
Land Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVX
Land Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVX

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Land Rover Discovery SVX skasowany. Kolejny ciekawy projekt nie trafi na rynek