Portal V10  »  Aktualności  »  Land Rover Discovery rusza pomóc w walce z Malarią
Land Rover Discovery

Land Rover Discovery rusza pomóc w walce z Malarią

2019-03-22 - J. Kruczek     Tagi: 4x4, Land Rover Discovery, Land Rover
Land Rover przygotował specjalny egzemplarz modelu Discovery mający wziąć udział w inicjatywie Mobile Malaria Project. Auto przygotowane przez dywizję SVO będzie pomagało w badaniu i zrozumieniu istoty występowania malarii w Afryce.

Pojazd z trzema naukowcami na pokładzie przemierzy przeszło 6300 km. Zespół naukowców będzie badał różne zagadnienia związane z malarią i walką z nią na terenach Namibii, Zambii, Tanzanii oraz Kenii. Discovery zostało wyposażone w specjalistyczny sprzęt do badania DNA. Zadbano o lodówki do przechowywania próbek genetycznych oraz specjalne akumulatory i telefon satelitarny.
Land Rover DiscoveryLand Rover Discovery
Land Rover DiscoveryLand Rover Discovery
Członkowie ekspedycji otrzymają masę sprzętu potrzebnego do badań oraz przetrwania tej ciężkiej ekspedycji. Discovery otrzymało podrasowany układ zawieszenia oraz terenowe opony. Na dachu znalazł się bagażnik ze sprzętem ratunkowym oraz dodatkowym oświetleniem LED. SVO zadbało żeby ten egzemplarz wykonał perfekcyjnie swoją misję. A ta jest niezwykle ważna i może przynieść odpowiedzi na to, jak skuteczniej zapobiegać malarii dziesiątkującej afrykańskie społeczeństwa.
Równocześnie Land Rover ponownie udowodnił, że model Discovery jest doskonałą bazą do budowy specjalistycznych maszyn. Nie tylko służących zabawie, ale też ratujących życie.
Land Rover DiscoveryLand Rover Discovery

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - Porsche Taycan Turbo S w zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Land Rover Discovery rusza pomóc w walce z Malarią