Portal V10  »  Aktualności  »  Autobus przyszłości według koncepcji Toyoty
Toyota Sora

Autobus przyszłości według koncepcji Toyoty

2017-10-23 - F. Michalak     Tagi: Toyota, Auta wodorowe
Nie tylko rynek samochodów osobowych prężnie idzie do przodu. Producenci stawiają również na ekologię komunikacji miejskiej, dlatego Toyota na Motor Show w Tokio zaprezentuje autobus zasilany ogniwami wodorowymi z niespotykanymi dotąd rozwiązaniami. 

Autobus o nazwie Sora ma być póki co konceptem, ale koncern zapowiada wprowadzenie go na ulice już w 2018 roku. Początkowo pojazdy jeździć będą po metropolii tokijskiej, możliwe że jeśli spełnią warunki to trafią na inne kontynenty. 
Toyota Sora
Sora będzie autobusem przyszłości - napęd ma być wzorowany na tym w Toyocie Mirai, która charakteryzuje się zerową emisją spalin. Na pokładzie znajdziemy najnowocześniejsze technologie w postaci ośmiu wysokorozdzielczych kamer monitorujących otoczenie i informujących o pieszych czy rowerzystach. Autobus będzie z pomocą komputera dojeżdżał na przystanki, tak aby stawać w odległości 3-6cm od krawędzi ułatwiając wsiadanie. Specjalny moduł ma także ustrzec kierowcę przed gwałtownym przyspieszaniem co ma wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort pasażerów. 

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Autobus przyszłości według koncepcji Toyoty