Portal V10  »  Aktualności  »  BMW M3 Touring stanie się faktem. Producent potwierdził pracę nad modelem

BMW M3 Touring stanie się faktem. Producent potwierdził pracę nad modelem

2020-08-12 - R. Zakrzewski     Tagi:

Przez wiele lat w gamie M3 konsekwentnie brakowało odmiany kombi. Dopiero teraz BMW postanowiło coś zrobić z tym faktem. Bawarski producent potwierdził, że rozpoczął prace nad M3 Touring. Będą one trwały jednak jeszcze dwa lata.

Choć sportowemu oddziałowi BMW, M GmbH, nie można odmówić stworzenia wielu niezwykle udanych samochodów, to do tej pory kombi niespecjalnie mu wychodziły. Odmiana Touring była dostępna w dwóch generacjach M5 (E34 i E60), ale żadna z nich nie cieszyła się zainteresowaniem klientów. M3 w wersji kombi do tej pory nigdy nie wyszło poza stadium prototypu. Zbudowano jeden egzemplarz na bazie generacji E46. Mimo atrakcyjnego efektu nie awansował on do fazy produkcyjnej.

W ostatnich latach przedstawiciele BMW mówili, że kombi na bazie M3 przestało być potrzebne wraz z pojawieniem się X3 M. To właśnie tego SUV-a przedstawiali jako praktyczną alternatywę dla M3 w wersji sedan. Jednak chyba utrzymujący się sukces Audi RS 4 Avant, a zwłaszcza kombi Mercedesa-AMG C63, zmotywował BMW do wprowadzenia swojego reprezentanta także do tego bardzo wyspecjalizowanego segmentu wyczynowych kombi klasy średniej.

Póki co oprócz samego faktu powstawania takiego modelu nie wiemy wiele. Sam producent zaczepnie zachęca do spekulacji. No dobrze. Możemy zakładać, że w przyszłym modelu znana z obecnego X3 M rzędowa, trzylitrowa szóstka o mocy 480 lub 510 KM. Z tyłu na wyłożenie bagażami będzie czekał bagażnik o pojemności 480 litrów.

Ale co z resztą? Czy BMW pójdzie śladem Audi i wzorem modeli RS 6 i RS 7 zaaplikuje do swojego szybkiego kombi kontrowersyjny przód od nowej M4 Coupe? Czy opracuje wersję dla purystów, z napędem na tył i ręczną skrzynią, tak jak w przypadku nowego sedana M3? Tego jeszcze nie wiemy. Nie wiemy nawet, jak model ten będzie wyglądał. Obecne przy tym tekście zdjęcia obecnego na rynku M340i z dodatkami Performance mogą być jednak bardzo bliskie finalnego efektu.

Wiemy też już, że M3 Touring nie zadebiutuje z M3 sedan i M4 coupe w przyszłym miesiącu. Nie zadebiutuje nawet z następnym M4 Cabrio w przyszłe lato. Wtedy M3 Touring zobaczymy co najwyżej na zdjęciach szpiegowskich z niemieckich autostrad i torów wyścigowych. Producent zapowiada, że prace nad tym modelem zajmą mu czas do 2022 roku.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW M3 Touring stanie się faktem. Producent potwierdził pracę nad modelem